Dzieje się

Wiadomości

SUKCES FOTOGRAFICZNY!

Z przyjemnością informujemy, że Bartosz Barszcz, uczeń klasy 3D, został laureatem w konkursie fotograficznym „Zielono mi na Starym Mieście”.

 

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

W dniu 13 października (wtorek) b. r. miało miejsce święto nauczycieli i uczniów, czyli „Rysie”. Są to coroczne, związane ze zbliżającym się Dniem Nauczyciela nagrody w przeróżnych kategoriach (od Rysia Kamiennej Twarzy po Rysia Śmieszka).

W związku z pandemią poprzedzające je głosowanie odbyło się drogą elektroniczną. Uczennice i uczniowie TK i LO mogli zdecydować, którzy nauczyciele w tym roku zdobędą nagrody. Przy wręczaniu dyplomów oraz symbolicznych upominków nie obyło się bez aplauzu, w końcu „Rysie” to już część tradycji szkoły.

Jesteście ciekawi kto był nominowany, a kto wygrał? Zapraszamy do lektury Rysie 2020

Uczniowie klas 2La 2Lb 2GLb, 2Glc i 3Lb wzięli udział w 27 Akcji Sprzątania Świata, której w tym roku przewodziło hasło Plastik, Rezygnuję, Redukuję, Segreguję.

Uczniowie w ramach zajęć z biologii wzięli udział w warsztatach pokazujących jakim problemem są plastikowe zanieczyszczenia. Wspólnie opracowane pomysły na redukcję zanieczyszczeń, w tym plastikowych odpadów zostały zapisane i wywieszone na gazetce szkolnej.

Chętnie uczniowie wyszli w teren z workami i posprzątali zalegające śmieci.

Dziękujemy za zaangażowanie!

Zapraszamy do udziału w XI edycji Konkursu „Matematyka w obiektywie”

w terminie 1.09-1.11.2020r.

Konkurs jest powszechny i całkowicie bezpłatny. Uczestnicy za pośrednictwem strony www.mwo.usz.edu.pl rejestrują się i wysyłają zdjęcia, którym przypisują nazwy związane z matematyką. Idea konkursu opiera się na połączeniu obrazu z autorską informacją o nim. Na laureatów czekają cenne nagrody.

Szczegółowe informacje, regulamin, zgłoszenia, pliki do pobrania, galerie laureatów 10 edycji konkursu dostępne są na stronie www.mwo.usz.edu.pl

W związku z reżimem sanitarnym w tym roku kiermasz książek odbywa się online.

W aplikacji TEAMS został utworzony zespół GIEŁDA PODRĘCZNIKÓW. Osoby, które jeszcze nie są członkiem zespołu, a chciałby dołączyć proszę kontaktować się z p. Alicją Gizelską.

Wszystkie osoby chcące sprzedać / kupić podręczniki zamieszczają swoje oferty / zapotrzebowanie na czacie. Klasy drugie ponadgimnazjalne niestety nie mogą sprzedawać podręczników.

Przypominamy o zachowaniu reżimu sanitarnego podczas sprzedaży podręczników.

O świcie w dniu 1.09.1939r. hitlerowskie Niemcy zaatakowały Polskę z lądu, morza i powietrza. Obrona Westerplatte i Poczty Gdańskiej stały się symbolem waleczności polskich żołnierzy. Jednak, mimo bohaterskiej postawy Polaków, przewaga wroga w broni pancernej i lotnictwie złamała opór na granicznych liniach obrony. Wojska polskie poniosły ogromne straty i musiały opuścić zajmowane pozycje.

Przegrana nie oznaczała jednak, że Polska ugięła się pod hitlerowskim i sowieckim jarzmem. Polacy, zarówno w kraju jak i za granicą, podjęli walkę o wolność. Koszt tej walki – nie tylko dla Polaków – był przerażający.

W II wojnie światowej wzięło udział 61 państw, zmobilizowano ponad 110 milionów żołnierzy. W czasie wojny zginęło ponad 55 milionów ludzi, 35 milionów zostało rannych – to porażające liczby. Wojna okaleczyła ludzi nie tylko fizycznie, pozostawiła ogromne rany w psychice i świadomości.

Pamiętajmy, że ówcześni ludzie byli bardzo do nas podobni; gdyby ktoś dał im wybór, wybraliby życie w świecie bez wojny. Ale były to czasy agresywnych ideologii nacjonalistycznych, ustrojów totalitarnych, „ucieczki od wolności” oraz pogardy dla człowieka i jego praw. Pamiętajmy o tym dramacie, o tych, którzy złożyli największą z ofiar – swoje życie.

I wyciągajmy wnioski – jesteśmy odpowiedzialni za swój świat.

W dniach 28 i 29 maja odbył się Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „Kangur” . W związku z zawieszeniem zajęć w szkołach konkurs odbył się zdalnie. W tym roku Technikum Komunikacji reprezentowało 73 wielbicieli matematyki. Miło nam poinformować, że osiemnastu z nich otrzymało wyróżnienia:

M.Gałka IB, W.Piórkowski IB, T.Gągało IB, J.Zubik IB, A.Konieczny IC, B.Przewoźny IC, M.Fornalski IGB, A.Budzyński IGD, M.Namysł IGC, G.Skrzypek IGD, M.Głowacka IGB, M.Seget IIB, J.Undrych IIB, W.Wachowski IIB, K.Skrobała IIC, Ł.Szczyt IIC, P.Nowacki IID, S.Obara IIIC!

GRATULUJEMY bardzo serdecznie!

Nauczycielka etyki z naszej szkoły – Ilona Starosta – została nagrodzona w konkursie organizowanym przez Fundację Edukacja dla Demokracji. Zadanie polegało na napisaniu scenariusza zajęć, który będzie dotyczył kształcenia działań demokratycznych.

Scenariusz zatytułowany „Jak można protestować? Instrukcja mówienia „nie” dotyczył różnych form wyrażania sprzeciwu, ale przede wszystkim pokazywał, jak organizować działania, by osiągnąć sukces, niekoniecznie rozumiany jako pokonanie przeciwnika. Nagrodą w konkursie jest publikacja scenariusza i egzemplarz gry planszowej „Democracy Cake” („Przepis na Demokrację”).

Będzie się działo na zajęciach we wrześniu!

https://fed.org.pl/democracy-cake-wyniki-konkursu/

"Młodzi w Akcji"

10. czerwca odbyła się Ogólnopolska Prezentacja Projektów Młodzieżowych realizowanych w ramach działalności Centrum Edukacji Obywatelskiej. Uczeń naszej szkoły Mateusz Dobrzyński prezentował projekt klasy 1c „Młodzi w Akcji”. Podczas OPPM mieliśmy okazję do spotkania z Justyną Suchecką, Adamem Wajrakiem oraz wieloma wspaniałymi, zaangażowanymi młodymi ludźmi z całej Polski, dla których ważne jest tworzenie mądrej, otwartej i nowoczesnej szkoły.

#mlodziwakcji #centrumedukacjiobywatelskiej
ZSK dziękuje Maturzystom
Kochani MATURZYŚCI
Koronawirus zmienił wszystko. Już nie w wielkiej sali, wspólnie, w towarzystwie rodziców, pedagogów, którzy poświęcali czas przez trzy bądź cztery lata, a w zaciszu pustych szkolnych murów przyszliście odebrać swoje świadectwa. Niestety sytuacja zmusiła ZSK, by w tym roku inaczej pożegnać się z tymi, którzy w budynku na ul. Fredry 13 i ul. Bukowskiej 53 spędzili cztery bądź trzy lata. To nie znaczy, że będziemy Was mniej pamiętać, raczej odwrotnie – zapamiętamy Was szczególnie. Zapisaliście się w naszej pamięci jak każdy kolejny rocznik, inaczej niż poprzednicy i na pewno inaczej niż ci, co przyjdą po Was. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzone chwile, sukcesy i porażki. Cieszyliśmy się z Wami z każdej dobrej oceny, smuciliśmy każdą złą. Mamy jednak nadzieję, że Zespół Szkół Komunikacji pozostanie w Waszej pamięci jako miejsce, czas, ludzie, do których warto wracać.

 

Dziękujemy za wszystkie słowa wdzięczności, które padły na lekcjach i po ich zakończeniu. Dla Was jesteśmy w tych murach i życzymy Wam jak najlepszych wyników na egzaminie maturalnym.

 

Medalem szkoły za działalność naukową nagrodzeni zostali Roksana Maziarz z klasy 3Lb (zdjęcie z wręczenia poniżej) oraz Kajetan Nowak z klasy 4Tc.
Natomiast za działalność artystyczną medal otrzymał Piotr Maik z klasy 4Tb.

 

Gratulujemy zaangażowania, które mogliśmy obserwować przez wszystkie lata nauki w szkole.
1 2 3 6