Języki obce w ZSK

Wiadomości

Zapraszamy was do zwiedzania Wiednia. Wyjazd 7.06.2020 – powrót 12.06.2020. Pięć pełnych dni w Wiedniu. Wyjazd ten jest dofinansowany przez austriackie Ministerstwo Oświaty stąd też bardzo atrakcyjna oferta. Cena wyjazdu wynosi 200 Euro plus koszty podróży. W ramach 200 Euro zagwarantowane są: zakwaterowanie, trzy posiłki, tygodniowy bilet na wszystkie środki komunikacji miejskiej oraz zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Przewodniczka lub przewodnik będą to pracownicy ministerstwa. Są to zawsze przemiłe i doświadczone osoby, które dobrze znają młodzież i wiedzą jak opowiadać, by ją zaciekawić tematem. Przekazywanie wiedzy nie odbywa się w formie poważnych, teoretycznych wykładów, a poprzez krótkie wycieczki w ciekawe i piękne miejsca. Jednak bardo dobra/ ew. dobra znajomość j. niemieckiego jest konieczna. Jest to wymóg ministerstwa. W związku z tym warunkiem uczestnictwa w wyjeździe jest: celująca/ bardzo dobra ew. dobra znajomość j. niemieckiego. Jest to wymóg ministerstwa. (więcej…)

Z przyjemnością informuję, że dwaj Wasi koledzy z klasy 4E osiągnęli sukces w Językowych Olimpiadach Przedmiotowych.
Wincenty Korobacz dostał się do etapu okręgowego Olimpiady Języka Angielskiego, a Dawid Niedźwiecki do etapu okręgowego Olimpiady Języka Niemieckiego.

Gratulujemy i trzymamy kciuki!

Deutsch+

27.08.2019r. między Goethe-Institut w Warszawie a Zespołem Szkół Komunikacji im. Hipolita Cegielskiego w Poznaniu została podpisana umowa o współpracy w ramach projektu “Deutsch Plus”. Koordynatorem ze strony Szkoły została p. Ewa Tarabasz.

Ogólnopolski projekt "Deutsch Plus"

Projekt „Deutsch Plus“ zrzesza ponad 200 szkół na terenie całej Polski i został objęty patronatem Ambasady Niemiec w Polsce, a jednym z czołowych partnerów projektu jest Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego.

Celem projektu jest zainteresowanie uczniów i nauczycieli językiem niemieckim i kulturą Niemiec, między innymi poprzez świadomość lepszej pozycji na rynku pracy dzięki zdobytym umiejętnościom językowym. Dzięki udziałowi w projekcie „Deutsch Plus” uczniowie naszej szkoły mają możliwość udziału w różnych wydarzeniach (warsztatach, konkursach, projektach) przygotowanych przez Goethe-Institut w Warszawie.

W ramach projektu „Deutsch Plus” grupa uczniów naszej Szkoły wzięła udział w koncercie Rogera Reklessa, niemieckiego, hiphopowego piosenkarza z Monachium, który odbył się w klubie studenckim „U Bazyla” w Poznaniu. Dla wielu była to niepowtarzalna lekcja języka niemieckiego.  

Koncert Rogera Reklessa

Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkania! 

wymiana

Już po raz szósty z końcem września grupa uczniów Zespołu Szkół Komunikacji im. Hipolita Cegielskiego w Poznaniu pod opieką pani Ewy Tarabasz oraz pani Renaty Mikołajczak odwiedziła partnerską szkołę Werner-von-Siemens-Gymnasium w Bad Harzburg w Niemczech. Tym razem uczniowie pracowali nad projektem „Feste feiern, wie sie fallen”
(tłum.: „Każda okazja jest dobra do świętowania”), poznając sposoby świętowania różnych wydarzeń w regionie. Punktem centralnym były obchody 150-lecia szkoły partnerskiej Werner-von-Siemens-Gymnasium w Bad Harzburg, podczas których uczestnicy projektu zaprezentowali społeczności lokalnej słynne rogale świętomarcińskie. Polscy uczniowie mieszkali w rodzinach goszczących i mogli w praktyczny sposób uczestniczyć w codziennym życiu niemieckiej rodziny, jak i brać udział w lekcjach i życiu szkoły. Oprócz wielu doświadczeń kulturowych, ważnym czynnikiem w wymianie była również możliwość komunikacji w języku angielskim lub niemieckim, która w naturalny sposób pomogła wzmocnić umiejętności językowe naszych uczniów. Za rok spotykamy się w Polsce, gdzie wspólnie będziemy odkrywać naszą historię.

(więcej…)

https://www.goethe.de/de/spr/unt/for/sch.html

Od 30 września do 20 grudnia 2019 r. w Zespole Szkół Komunikacji im. Hipolita Cegielskiego będziemy gościć studentkę Uniwersytetu Humboldtów w Berlinie – Djamilę Kühn, która w ramach projektu SCHULWÄRTS pod opieką pani Ewy Tarabasz odbędzie trzymiesięczną praktykę studencką.

Więcej informacji o naszym Gościu znajdziecie poniżej: