loader image

Fünf Tage in Wien, wer will das schon?

Zapraszamy was do zwiedzania Wiednia. Wyjazd 7.06.2020 – powrót 12.06.2020. Pięć pełnych dni w Wiedniu. Wyjazd ten jest dofinansowany przez austriackie Ministerstwo Oświaty stąd też bardzo atrakcyjna oferta. Cena wyjazdu wynosi 200 Euro plus koszty podróży. W ramach 200 Euro zagwarantowane są: zakwaterowanie, trzy posiłki, tygodniowy bilet na wszystkie środki komunikacji miejskiej oraz zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Przewodniczka lub przewodnik będą to pracownicy ministerstwa. Są to zawsze przemiłe i doświadczone osoby, które dobrze znają młodzież i wiedzą jak opowiadać, by ją zaciekawić tematem. Przekazywanie wiedzy nie odbywa się w formie poważnych, teoretycznych wykładów, a poprzez krótkie wycieczki w ciekawe i piękne miejsca. Jednak bardo dobra/ ew. dobra znajomość j. niemieckiego jest konieczna. Jest to wymóg ministerstwa. W związku z tym warunkiem uczestnictwa w wyjeździe jest: celująca/ bardzo dobra ew. dobra znajomość j. niemieckiego. Jest to wymóg ministerstwa.

Uczniowie posiadający odpowiednią znajomość j. niemieckiego i zakwalifikowani do udziału w wyjeździe będą zobligowani do uczestnictwa w zajęciach przygotowujących do wyjazdu. Koszty: 200Euro + koszt przejazdu tam i z powrotem (300 do 500 zł w zależności od ceny transportu) Ostateczny termin zgłoszeń: 17.02.2020 Ilość uczestników: 16-18 osób. Kontakt: prof. Jolanta Tendera lub prof. Renata Mikołajczak

P.S. Na wyprawę do stolicy Austrii trzeba będzie zabrać ze sobą mnóstwo sił witalnych i bardzo wygodne buty, bo lista zaplanowanych zabytków i atrakcji turystycznych jest długa: pałac władców Austrii Hofburg, skarbiec cesarski, w którym czekają na nas bajeczne skarby i insygnia Habsburgów, krypty cesarskie, pełna przepychu letnia rezydencja Habsburgów – Schloss Schönbrunn wraz z najstarszym działającym ogrodem zoologicznym na świecie, monumentalna gotycka Katedra Św. Szczepana, barokowy kościół Św. Karola Boromeusza, Ratusz, Parlament, pałac Belweder z największą na świecie kolekcją obrazów Gustava Klimta, Muzeum Historii Naturalnej, Muzeum Historii Sztuki z dziełami Breugela, Rafaela, Rembrandta, Rubensa, Tycjana i Velázqueza, UNO-City, czyli w wiedeńska siedziba ONZ a na deser wizyta w teatrze muzycznym lub na koncercie.

Czas wolny będzie dopiero po kolacji. W tym czasie będzie można zrobić zakupy, poobserwować życie wiedeńczyków, podelektować się atmosferą miasta, pójść na lody (najlepiej na te o smaku styryjskich pestek dyni) lub na spacer brzegiem Dunaju. Można też odwiedzić plac przed ratuszem, gdzie na ogromnym ekranie wyświetlane są codziennie gratis filmy lub transmisje koncertów.

Atrakcji na pewno nie zabraknie.

Zespół Szkół Komunikacji im. Hipolita Cegielskiego
Skip to content