Sport w ZSK

Wiadomości

W dniu 24 października 2019 r. Nasza szkoła brała udział oraz była organizatorem Licealiady w Drużynowym Tenisie Stołowym Chłopców.

Niestety nie udało Nam się powtórzyć wyniku uzyskanego w zeszłym roku (III miejsce w Poznaniu). W wyniku losowania trafiliśmy na zawodnika, który jest czołowym zawodnikiem wielkopolski w tej dyscyplinie i to jego szkoła cieszyła się z awansu do II etapu rozgrywek (Technikum Energetyczne).

W grupie rozegraliśmy 2 mecze z wynikami:

ZSK – ZSE 3:0

ZSK – Technikum Energetyczne 1:3

Reprezentacja ZSK rozgrywała mecze w składzie:

Kordziński Michał 4E, Lehnhardt Jakub 2C, Ślatała Piotr  2LB

Serdeczne podziękowania dla zawodników oraz dla osób zaangażowanych w organizację i sprawny przebieg zawodów.

Zawody protokołowały: Dolata Patrycja 2C i Modrzyńska Anna 2C. Sędziowie stolikowi: Traskowski Michał 4E, Fornalski Mikołaj 1GB, Kaźmierczak Antoni 1GC oraz Rajewski Cezary 1GC.

Wielki sukces Reprezentacji lekkoatletów na tegorocznych Mistrzostwach Poznania.

Nasi uczniowie zajmowali czołowe miejsca w poszczególnych konkurencjach zdobywając medale oraz punkty, które w klasyfikacji generalnej mężczyzn dały naszej szkole zaszczytne drugie miejsce!!

Naszą szkolę reprezentowali:

Konkurencja Imię i nazwisko Klasa Wynik Medal
Pchnięcie kulą Bartosz Dolata 4a 12,57m Złoto
Rzut oszczepem Artur Stachowiak 2d 47,31m Złoto
100 m Jakub Kowalewski 3e 11,80s Srebro
200 m Patryk Pawlicki 3e 24,23s Srebro
800 mHubert Fórmanowicz 3a 2,12,84s Srebro
400 m Jakub Nowicki 1d 56,83s Brąz
100m Maksymilian Fabian 2d 13,03s  
200m Oskar Szymański 1 GC 26,39s  
400m Paweł Żyła 2d 1,00,58s  
800m Kacper Rozenkowski 1D 2,16,69s  
Skok wzwyż Wiktor Smura 1C 1,70m  
Skok w dal Dominik Krawczyk 3La 5,70m  
Skok w dal Michał Traskowski 4e 4,46m  
Pchnięcie kulą Bartosz Pysiak 1 GD 8,85m  
3000m Albert Łapa 1 GC    
3000 m Damian Szymański 2e    

LP. Szkoła Pkt.
1 Liceum Marii Magdaleny 224
2 Zespół Szkół Komunikacji 198,5
3 VIII Liceum Ogólnokształcące 153

W dniu 16 października 2019 r. na sali gimnastycznej ZSK, ul. Czajcza14 odbyły się Mistrzostwa ZSK w tenisie stołowym.

Do zawodów przystąpiło 22 uczniów, w tym 2 dziewczyny.

Rozgrywki były przeprowadzone najpierw w 6 grupach systemem „każdy z każdym”, gdzie z każdej grupy wychodziło 2 zawodników. Następnie grupa finałowa rywalizowała dalej do 2 przegranych meczy.

Po zaciętych pojedynkach wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsce Michał Kordziński 4E

II miejsce Jakub Lehnhardt 2C

III miejsce Piotr Ślatała 2 LB

IV miejsce Michał Traskowski 4E

V miejsce: Antoni Kaźmierczak 1GC oraz Dawid Wlaszczyk 4C

Wśród dziewcząt najlepszą zawodniczką była Zuzanna Ruszyńska 3D.

Drugą lokatę zajęła Aleksandra Paździorek 2LB.

GRATULACJE DLA WSZYSTKICH ZAWODNIKÓW, GDYŻ POZIOM TEGOROCZNYCH MISTRZOSTW BYŁ BARDZO WYSOKI!!!

UWAGA!

w dniu 16.10.2019 r. (środa) o godz. 15.00

odbędą się MISTRZOSTWA Zespołu Szkół Komunikacji w tenisie stołowym

Proszę o ZGŁASZANIE się do turnieju (do dnia 14 PAŹDZIERNIKA 2019r.) z podaniem imienia, nazwiska i klasy na adres mailowy:

Serdecznie zapraszamy dziewczęta (osobna kategoria J)

Turniej będzie rozgrywany na naszej sali gimnastycznej, ul. Czajcza 14



Nadchodzące wydarzenia

  1. Stypendystka projektu SCHULWÄRTS w ZSK!

    Wrzesień 30 @ 08:00 - Grudzień 20 @ 17:00
  2. Warsztaty otwartości

    Listopad 20
  3. Zbiórka krwi

    Listopad 21 @ 09:00 - 14:00
  4. Świąteczna wycieczka do Drezna

    Grudzień 6