Rada Uczniowska

Rada Uczniowska
Rada Uczniowska Zespołu Szkół Komunikacji

 

PREZYDIUM RU ZESPOŁU SZKÓŁ KOMUNIKACJI

Przewodniczący: Jakub Marciniak, 3TC –  Od pierwszej klasy technikum jestem członkiem szkolnej grupy telewizyjnej. Pełniłem funkcję Reprezentanta technikum w poprzednim Prezydium RU, a podczas aktualnej kadencji mam zamiar usystematyzować pracę w szkole. Staram się również udzielać w społeczności internatu naszego zespołu szkół. Fascynuję się naukami ścisłymi oraz algorytmiką, a także grafiką komputerową.

Zastępca przewodniczącego: Maria Korbik, 2LA – Koordynuję pracę szkolnego PCK. Od roku angażuję się w promocję naszej szkoły, a poza nią jestem wolontariuszką WOŚP. Moją pasją jest jazda konna, w której od kilku lat się udzielam i malarstwo.

Sekretarz: Dominik Łukowski, 1GB – Od najmłodszych lat interesuję się szkolnictwem i planuję zostać nauczycielem matematyki, fizyki oraz informatyki.  Mam wiele pomysłów, którymi chciałbym się podzielić z naszymi uczniami. Będąc Sekretarzem Rady Uczniowskiej, chcę zadbać o prawa uczniów i współpracować z nauczycielami. Uwielbiam podróżować i zajmować się fotografią.

Reprezentant Technikum: Jan Kaczmarek, 3TC – Od kilku lat jestem zaangażowany w życie szkoły, między innymi reprezentując samorząd klasowy, czy też szkolną telewizję. Prywatnie pasjonuję się historią i robotyką, a także tworzę aplikacje oraz witryny internetowe.

Reprezentant Liceum: Alicja Grześków, 3LB – Jestem od dwóch lat członkinią Młodzieżowej Rady w naszym internacie, w tym roku jako jego przewodnicząca. W gimnazjum przez dwa lata pełniłam funkcję przewodniczącej klasy, a także zajmowałam się szkolnym radiowęzłem. Interesuję się recytacją oraz rysunkiem.