loader image

mgr inż. Ryszard Pyssa — Dyrektor

Rocznik 1954. Moje miasto rodzinne to Międzychód. Tam są moje korzenie.
Wraz z upływem lat wzrasta we mnie sentyment do stron rodzinnych i pięknego krajobrazu pojezierza międzychodzko-sierakowskiego. Ojciec był dyżurnym ruchu w Międzychodzie a mama dyrektorką przedszkola. Mi udało się połączyć zawody obu rodziców. Po ukończeniu, najpierw Technikum Kolejowego w Poznaniu (w 1974 r.), a później Wydziału Elektrycznego Politechniki Poznańskiej (w 1979 r.), podjąłem pracę jako nauczyciel przedmiotów zawodowych w szkole, której jestem absolwentem. W 1988 r. ukończyłem Podyplomowe Studium Technologii Kształcenia na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. Po zmianach ustrojowych w kraju, we wrześniu 1989 r., po akceptacji rady pedagogicznej, powołany zostałem na stanowisko dyrektora szkoły.
Moim placem zabaw w dzieciństwie była stacja kolejowa, stąd zapewne moje pasje kolejowe. Swoje zainteresowania realizuję między innymi w Poznańskim Klubie Modelarzy Kolejowych oraz jako redaktor naczelny miesięcznika „Świat Kolei”. Reprezentuję też polskich miłośników kolei w Europejskim Związku MOROP.

mgr Agnieszka Brych — Wicedyrektor

Z zawodu jestem polonistką, absolwentką Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Wcześniej ukończyłam Technikum Kolejowe w zawodzie technik ekonomista, specjalność ekonomika i organizacja transportu kolejowego.
W 1996 roku wróciłam do Technikum Kolejowego jako nauczycielka języka polskiego, a od roku 2008 jestem wicedyrektorem Zespołu Szkół Komunikacji.
Interesuję się literaturą i kinem, moją pasją są podróże.

mgr inż. Jerzy Janicki — Wicedyrektor

Od najmłodszych lat interesowałem się kolejnictwem. Związane to pewnie było z tym, że moi rodzice zatrudnieni byli w przedsiębiorstwie PKP oraz że pierwsze pięć lat życia nasz przydomowy ogródek graniczył ze stacją kolejową. Ukończyłem Technikum Kolejowe zdobywając tytuł technika drogowego ze specjalnością drogi i mosty kolejowe. Po zdaniu matury złożyłem dokumenty na Politechnikę Poznańską. Wybrałem Wydział Budownictwa Lądowego, specjalność Drogi żelazne. Studiowanie dawało mi dużą satysfakcję. Po ukończeniu uczelni planowałem podjęcie pracy w Biurze Projektów Kolejowych. Ze względu na trudną sytuację na rynku pracy, tuż po zmianie ustroju w Polsce, skorzystałem z możliwości podjęcia pracy w Technikum Kolejowym. Zostałem nauczycielem przedmiotów zawodowych w klasie drogowej. Od 2003 roku pełnię funkcję wicedyrektora Zespołu Szkół Komunikacji. W międzyczasie ukończyłem studia podyplomowe z zakresu doradztwa zawodowego. Dzisiaj zajmuję się organizacją praktyk zawodowych dla uczniów technikum oraz nadzoruję kształcenie praktyczne. Zajmuję się także elektronicznym dziennikiem lekcyjnym.
Prywatnie, od najmłodszych lat interesuję się modelarstwem kolejowym.

mgr Justyna Andrzejak — Wicedyrektor

Absolwentka Wydziału Chemii Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Od 2005 roku jestem nauczycielką chemii. Ukończyłam również studia podyplomowe w Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa – Informatyka i technologia informacyjna oraz na Uniwersytecie Ekonomicznym – Przedsiębiorczość dla nauczycieli.

mgr Wojciech Płociniczak — Kierownik internatu

Urodziłem się w 1958 roku w Obornikach Wlkp. Mając 6 lat wraz z rodzicami przeprowadziłem się do Poznania. Ukończyłem V Liceum Ogólnokształcące. W roku 1982 ukończyłem Akademię Wychowania Fizycznego na kierunku trenerskim i rozpocząłem pracę w Technikum Kolejowym w Poznaniu przy ulicy Fredry 13, gdzie pracuję do dnia dzisiejszego. Jestem trenerem II klasy piłki koszykowej i w tym zawodzie miałem przyjemność prowadzić wiele zespołów koszykarskich wielkopolski między innymi : AZS Poznań ; Olimpia Poznań; Tarnovia Tarnowo Podgórne. W roku 2014 ukończyłem studia podyplomowe na WSNHiD w Poznaniu. Od 2013 roku jestem kierownikiem Internatu przy Zespole Szkół Komunikacji w Poznaniu . Mam wspaniałą rodzinę. Praca z młodzieżą daje mi wiele satysfakcji. Moje zainteresowania to sport w szerokim rozumieniu, muzyka pop i wędkarstwo.

Zespół Szkół Komunikacji im. Hipolita Cegielskiego