Projekty

Wiadomości

Młodzi w Akcji to ogólnopolski program, którego celem jest inspirowanie  młodzieży do podejmowania nieszablonowych działań na rzecz swojego otoczenia, a w szczególności  społeczności szkolnej.

Podczas pracy nad projektem uczniowie klasy 1c będą zgłębiać  miejscowe sposoby spędzania wolnego czasu sprzed lat. Naszym celem będzie stworzenie kroniki sportowej, w której zastanowimy się  jak przywrócić do życia dawne gry i zabawy.

Projekt z ramienia szkoły koordynują p. Sandra Lasota i p. Joanna Obstalecka.

Deutsch+

27.08.2019r. między Goethe-Institut w Warszawie a Zespołem Szkół Komunikacji im. Hipolita Cegielskiego w Poznaniu została podpisana umowa o współpracy w ramach projektu “Deutsch Plus”. Koordynatorem ze strony Szkoły została p. Ewa Tarabasz.

Ogólnopolski projekt "Deutsch Plus"

Projekt „Deutsch Plus“ zrzesza ponad 200 szkół na terenie całej Polski i został objęty patronatem Ambasady Niemiec w Polsce, a jednym z czołowych partnerów projektu jest Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego.

Celem projektu jest zainteresowanie uczniów i nauczycieli językiem niemieckim i kulturą Niemiec, między innymi poprzez świadomość lepszej pozycji na rynku pracy dzięki zdobytym umiejętnościom językowym. Dzięki udziałowi w projekcie „Deutsch Plus” uczniowie naszej szkoły mają możliwość udziału w różnych wydarzeniach (warsztatach, konkursach, projektach) przygotowanych przez Goethe-Institut w Warszawie.

Nadchodzące wydarzenia

 1. Stypendystka projektu SCHULWÄRTS w ZSK!

  Wrzesień 30 @ 08:00 - Grudzień 20 @ 17:00
 2. Warsztaty otwartości

  Listopad 20
 3. Zbiórka krwi

  Listopad 21 @ 09:00 - 14:00
 4. Świąteczna wycieczka do Drezna

  Grudzień 6