Teatr Fundament

Wiadomości

teatr fundament ZSK

„Cóż jest prócz sławy co warte?” – słowami Kazimierza Przerwy – Tetmajera posługują się uczniowie ZSK, dla których nie tylko informatyka, praktyka, matematyka i fizyka jest ważna, ale także strawa duchowa i metafizyka są istotne w życiu. Takie dziedziny sztuki jak teatr, recytacja, poezja, fotografia, muzyka, film pozwalają spełnić marzenia, by wyrazić siebie, próbować zrozumieć świat i innych. W naszej szkole da się to zrobić. Można sięgać gwiazd, działając na przykład w szkolnym teatrze!

teatr fundament ZSK

Teatr Fundament, choć istnieje od dawna, to działa incydentalnie „od spektaklu do spektaklu”. Przedstawienia, które można było zobaczyć w ostatnich latach:

1. “Sąd ostateczny” Sławomira Mrożka w uczniowskiej adaptacji. Aktorzy w składzie Jakub Putto, Piotr Maik, Jędrzej Pawlak, Bartosz Galiński i Kamil Wojtowicz pod wodzą Laury Gromko długo przygotowywali się do występów, aby zrobić to jak najlepiej i zachęcić nie tylko do chodzenia do teatru, ale i próbowania swoich sił na deskach teatralnych.

2. „Mnóstwo czasu” – według prozy E. L. Doctorowa w reżyserii Mateusza Gemzickiego – to z kolei złożona historia pewnej rodziny żyjącej na przedmieściach, którą pewnego dnia odwiedza tajemniczy gość. Spektakl „Mnóstwo czasu” prezentowany był w konkursie „Coolturalne szkoły”.

Poniżej plakat do przedstawienia:

teatr fundament ZSK

Spektakl został nagrany i można go obejrzeć pod linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=PdSnWeOIS_A

(więcej…)