loader image

Nauka JĘZYKA HISZPAŃSKIEGO

Skoro czytasz te słowa to prawdopodobnie już czujesz, że chcesz mówić po hiszpańsku, a może już się go uczysz. Jeśli szukasz dodatkowych argumentów, które utwierdzą Cię w podjęciu tej decyzji, przedstawię Ci 7 powodów, dla których to właśnie wybór hiszpańskiego jest tym właściwym.

Naucz się hiszpańskiego i zanurz się w kulturze hiszpańskojęzycznej! Zajęcia prowadzimy w międzyoddziałowych grupach!


 1.      Język hiszpański jest łatwy w nauce

Nauka podstaw należy do jednej z najłatwiejszych, a wymowa jest ułatwiona dzięki temu, że jest prawie identyczna jak pisownia wyrazów. Hiszpański jest też miły dla ucha!

Podstawowe zwroty:
¡Hola! Cześć
 ¡Buenos días! Dzień dobry!
¡Adiós! Do widzenia!
Fiesta Impreza
 ¿Cómo estás? Jak się masz?
Mañana Jutro
Perdón Przepraszam
¿Cómo te llamas? Jak masz na imię?
Por favor Proszę
Gracias Dziękuję

 2. Hiszpańskie hity, hiszpańska muzyka

Hiszpańskojęzyczne piosenki łatwo wpadają nam w ucho i fajnie byłoby zanucić za Luisem Fonsi Despacito, Corazón espinado przy akompaniamencie gitary Carlosa Santany, czy jak Ricky Martin wyśpiewać z całych sił Viva la vida loca.

Wolisz tańczyć? Enrique Iglesias, Shakira, a także liczne grono twórców z Ameryki Łacińskiej swoimi gorącymi rytmami porwą do tańca każdego.

Znając język hiszpański, drzwi do świata muzyki otwierają się bardzo szeroko i naprawdę jest w czym wybierać, co śpiewać i co tańczyć.


 3. Chcesz być poliglotą?

Ucz się hiszpańskiego, stąd już krótka droga do tego, aby mówić po portugalsku, włosku czy francusku.  Natomiast jeśli już znasz angielski, będzie Ci dużo łatwiej, ponieważ ponad 3.000 słów ma wspólny rdzeń i znaczenie w języku hiszpańskim i angielskim.


4. Ludzie

W końcu to o nich chodzi w nauce każdego języka! Osoby hiszpańskojęzyczne z reguły są bardzo otwarte, dlatego wcześniej czy później zaczniesz nawiązywać przyjaźnie i komunikacja jest niezbędna żeby je podtrzymać.


5. Hiszpańskie kino

Antonio Banderas, Javier Bardem czy Penelope Cruz w hiszpańskiej odsłonie, a może Casa de papel w oryginale. W hiszpańskojęzycznym kinie naprawdę jest w czym wybierać.


6. Po hiszpańsku mówi się w 135 krajach

Będziesz mógł porozmawiać z pół miliardem osób, towarzyszy do konwersacji na pewno Ci nie zabraknie. Hiszpański jest językiem urzędowym w 21 krajach, jeśli będziesz w Ameryce Południowej czy wybierzesz się do Stanów Zjednoczonych, znajomość hiszpańskiego na pewno się przyda.


7. Nowe możliwości zawodowe i możliwość podróżowania

Nie muszę chyba Cię przekonywać, że posługiwanie się językiem hiszpańskim, to także nowe możliwości zawodowe. Jeśli tylko troszkę poszperasz w ofertach pracy w samej tylko Europie, przekonasz się co Cię czeka, kiedy będziesz już mówić po hiszpańsku.


Pomyśl o krajach, gdzie ludzie mówią po hiszpańsku i wszystkich fajnych rzeczach, które mógłbyś tam robić. Surfing na Playa Tamarindo w Kostaryce, narty w Pirenejach, wspinaczka na Machu Picchu w Peru, wędrówka Camino de Santiago, zwiedzanie takich miast jak Buenos Aires, Madryt, Barcelona czy Hawana, a może opalanie się na plaży w Cancun czy tortille prosto z Meksyku. Z hiszpańskim w kieszeni pora na podbój świata!

Jak widzisz, jest dużo do zobaczenia, dużo do spróbowania, a wszystko to w hiszpańskojęzycznym świecie.

(Małgorzata Popławska-Dominguez)

Zespół Szkół Komunikacji im. Hipolita Cegielskiego
Skip to content