loader image

Projekt „Baczyński”

Rok 2021 został ogłoszony rokiem Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Z tej okazji nasza szkoła uczestniczy w ogólnopolskim projekcie „Baczyński”, którego celem jest uczczenie i upamiętnienie twórcy. Zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w konkursie. Wybierz formę, która najbardziej Ci odpowiada i zgłoś swoją pracę do p. Adriany Rozwadowskiej lub p. Ilony Starosty. Termin: 30 kwietnia 2021r. Czekają nagrody!

Baczyński historycznie – wyobraź sobie, że możesz porozmawiać z przedstawicielem pokolenia Kolumbów. O co byś go zapytał? Co usłyszałbyś w odpowiedzi? Napisz wywiad z Baczyńskim lub jego rówieśnikiem.

Baczyński poetycko – masz ochotę na międzypokoleniowy dialog poetycki? Napisz wiersz inspirowany wybranym utworem K. K. Baczyńskiego.

Baczyński plastycznie – „widzisz” wiersze poety? Wykonaj w dowolnej technice ilustrację inspirowaną jednym z tekstów.

Baczyński fotograficznie – świat poety to połączenie wyobraźni z rzeczywistością, a Twój? Wykonaj fotografię inspirowaną wybranym utworem K. K. Baczyńskiego.

Baczyński po angielsku – czy Baczyński to poeta międzynarodowy? Dokonaj przekładu na język angielski wybranego fragmentu wiersza artysty (wystarczy 4-5 wersów).

Skip to content