loader image

Solidarność rozsyłana pocztą

Ponad 200 kartek pocztowych z przekazem solidarnościowym wyślą uczniowie naszej szkoły do swoich kolegów w Polsce i za granicą. Akcja jest organizowana w ramach międzynarodowego programu Solidarność. Podaj dalej!, który w Polsce prowadzi Fundacja Szkoła z Klasą. Równolegle akcja toczy się we Francji, Hiszpanii, Chorwacji, Włoszech i Słowenii. Punktem kulminacyjnym jest wysyłka kartek, która odbędzie się w okolicy 21 marca – Międzynarodowego Dnia Walki z Dyskryminacją i Rasizmem.    

   

W dzisiejszej szkole szczególnie potrzebne są działania, które dają impuls do rozmowy na temat różnorodności, nietolerancji czy rozmaitych form dyskryminacji, a jednocześnie rozwijają umiejętność krytycznego myślenia i formułowania poglądów. Każda pocztówka będzie niosła podwójny przekaz – z jednej strony przez zdjęcie na kartce, z drugiej – dzięki osobistej wiadomości napisanej przez ucznia. 

Uczniowie zostali wcześniej przygotowani do wysłania kartek. Pracowali ze swoimi nauczycielami ze zdjęciami, zrobionymi przez fotografów z różnych krajów europejskich. Analizowali i interpretowali fotografie, poznawali kontekst ich powstania. Następnie wzięli udział w warsztatach pisarskich, na których ćwiczyli redakcję tekstu.  

W projekcie biorą udział uczniowie klas dwujęzycznych wraz ze swoimi nauczycielkami języka angielskiego p. Sandrą Lasotą i p. Joanną Obstalecką oraz uczniowie uczęszczający na etykę prowadzoną przez p. Ilonę Starostę. 

Skip to content