loader image

POZNAŃSKA SCENA MŁODYCH

Zaprasza wszystkich, którzy chcą śpiewać, tańczyć i grać na instrumentach do Piwnicy Artystycznej pod Semaforem w Zespole Szkół Komunikacji w Poznaniu. Do tworzenia wspólnych programów zapraszamy także młodych duchem niekoniecznie metryką.

W ramach prowadzonej „otwartej szkoły talentów”, w trakcie wspólnych prób i lekcji indywidualnych, pracujemy nad emisją głosu, interpretacją utworów oraz prezencją sceniczną. Przygotowujemy różnorodny repertuar piosenek od Agnieszki Osieckiej, Jeremiego Przybory, Krzysztofa Komedy, Wojciecha Młynarskiego do Boba Dylana i Joanny Kulmowej. Efekty wspólnej pracy prezentujemy na organizowanych dużych imprezach oraz kameralnych występach. Ostatnie projekty to widowiska „Niepokorni. Piosenki lat 80-tych”, „Derwid – Lutosławski”. Piosenki taneczne lat 50-tych” oraz nastrojowe spektakle: „Dylan i Młynarski”, „Piosenki włoskie”. Próby przed występami są nie tylko okazją do szlifowania talentu i kreatywnego spędzania czasu ale także sposobnością do nawiązywania trwałych przyjaźni.

Poznańska Scena Młodych działająca od 2010 roku, jest projektem edukacyjnym Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Poznania. Szefem artystycznym, nauczycielką śpiewu oraz reżyserką spektakli jest Anna Zalewska-Powalisz a kierownikiem muzycznym pedagog, muzyk, jazzman Krzysztof Powalisz.

NABÓR DO NOWEGO PROJEKTU

Edward Stachura i Stanisław Barańczak – projekt realizowany w ramach stypendium MKiDN „Kultura w sieci” dla Anny Zalewskiej-Powalisz.

Program daje możliwość utalentowanym osobom uczestniczenia w lekcjach śpiewu on-line, pracy nad wybranymi wspólnie utworami oraz ich nagrania i opublikowania w Internecie.

Zapraszamy

uczniów i studentów poznańskich szkół średnich oraz poznańskich uczelni wyższych, głównie w wieku 15-21 lat, szczególnie:

– wokalistów i instrumentalistów,

– tancerzy nowoczesnych,

– kompozytorów,

– zespoły muzyczne i taneczne,

– osoby zafascynowane muzyką.

Zapraszamy także do ekipy filmowej, która w ramach projektu zmierzy się z nagrywaniem klipów do przygotowanych utworów.

Zgłoszenia

Aby wziąć udział w castingu, nagrajcie krótką prezentację swoich możliwości – może to być fragment utworu, układu tanecznego lub własnej twórczości.

Możecie także zgłosić się do Anny Zalewskiej-Powalisz telefonicznie 796 848 555 lub przesłać informacje o sobie na adres poczty elektronicznej . Zwrotnie skontaktujemy się z Tobą.

Nabór trwa przez cały czas realizowania projektu.

Realizacja

Osoby i zespoły, które zostaną zakwalifikowane do projektu, będą uczestniczyły w konsultacjach i warsztatach wokalnych i instrumentalnych prowadzonych on-line, zespołowo i indywidualnie. Zwieńczeniem pracy będzie koncert w sieci i na żywo.

Zespół Szkół Komunikacji im. Hipolita Cegielskiego
Skip to content