POZNAŃSKA SCENA MŁODYCH

Poznańska Scena Młodych to projekt edukacyjny Wydziału Oświat Urzędu Miasta Poznania, w ramach którego w Piwnicy Artystycznej pod Semaforem w Zespole Szkół Komunikacji działa „otwarta szkoła talentów”.

POZNAŃSKA SCENA MŁODYCH

Szefem artystycznym, nauczycielką śpiewu oraz reżyserką spektakli jest Anna Zalewską-Powalisz a kierownikiem muzycznym pedagog, muzyk, jazzman Krzysztof Powalisz.

Zapraszamy wszystkich, którzy chcą śpiewać, tańczyć i grać na instrumentach. W trakcie wspólnych prób i lekcji indywidualnych pracujemy nad emisją głosu, interpretacją i prezencją sceniczną. Korzystamy z różnorodnego repertuaru piosenek. Organizujemy duże widowiska oraz kameralne występy. Nasze próby są też czasem wspólnego tworzenia, spotkań i nawiązywania przyjaźni. Do wspólnych programów zapraszamy też seniorów oraz doświadczonych muzyków.

Od 2010 roku PSM co roku przygotowuje widowiska muzyczne, w których biorą udział dziesiątki młodych ludzi z poznańskich szkół i uczelni. Tematem koncertów była twórczość. m.in. Agnieszki Osieckiej, Jeremiego Przybory, Krzysztofa Komedy, Wojciecha Młynarskiego, Boba Dylana, Joanny Kulmowej. Ostatnie projekty to widowiska „Niepokorni. Piosenki lat 80-tych” oraz „Derwid – Lutosławski. Piosenki taneczne lat 50-tych” oraz projekty kameralne: „Dylan i Młynarski” oraz „Piosenki włoskie”.


ZAPRASZAMY DO NOWEGO PROJEKTU.

Ogłaszamy nabór do nowego projektu.
Aktualnie pracujemy nad projektem „Edward Stachura i Stanisław Barańczak” w ramach stypendium MKiDN „Kultura w sieci” dla Anny Zalewskiej-Powalisz.
Zapraszamy utalentowane osoby do uczestniczenia w lekcjach śpiewu on-line, pracy nad wybranymi wspólnie utworami oraz nagrania ich i publikowania w Internecie.

Zgłoszenia:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdLI_TRd80HwKdA_GyohlNBy2Ug8KAJXmywKO4Hu5LaR2k95A/viewform

Zachęcamy szczególnie uczniów i studentów poznańskich szkół średnich oraz wyższych,
głównie w wieku 15-21 lat.

Aby wziąć udział w castingu, nagrajcie krótką prezentację swoich możliwości.
Może to być fragment utworu, układu tanecznego lub własnej twórczości. W dalszej części formularza zostaniecie poproszeni o link do nagrania audio lub wideo.

Przyjmujemy zgłoszenia:
-Utalentowanych wokalistów i instrumentalistów,
-tancerzy nowoczesnych,
-kompozytorów,
-zespołów muzycznych lub tanecznych,
-osób zafascynowanych muzyką i pełnych pomysłów,

Potrzebujemy także członków do ekipy filmowej, gdyż w ramach projektu będziemy nagrywać klipy do przygotowanych utworów.

Zgłoszenia przyjmujemy do: 15.07.2020

Osoby i zespoły, które zostaną zakwalifikowane do projektu, będą uczestniczyć w konsultacjach i warsztatach wokalnych i instrumentalnych , które będą odbywały się on-line, zespołowo i indywidualnie.

Zwieńczeniem naszej pracy będzie koncert w sieci na żywo.

Czas realizacji projektu: 1.08.2020-30.10.2020
Ogłoszenie wyników castingu: 30.07.2020