DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

FaceBook
Opublikowano

Kolej na języki

Dzień Języków Obcych w ZSK

W piątek 27. stycznia po raz kolejny obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Języków Obcych.

Nauczyciele języków obcych przygotowali liczne atrakcje i konkursy dla swoich uczniów.

W stołówce szkolnej zorganizowano wyspy językowe, stoiska prezentujące kraje anglo-, niemiecko- hiszpańsko- oraz rosyjskojęzyczne. Na stoiskach odbywały się konkursy krajoznawcze i językowe przeznaczone dla trzyosobowych zespołów klasowych. Zwycięzcami w tej konkurencji zostali uczniowie klasy 2F, drugie miejsce zajęła klasa 3TE, a trzecie klasa 1B.

Kolejnym konkursem, w którym wzięli udział uczniowie klas pierwszych był konkurs „Skąd pochodzą te słowa?” Kamila Gocal z klasy 1 B uzyskała największą liczbę punktów i tym samym zajęła I miejsce. Tuż za nią, na miejscu drugim byli Jędrzej Dmowski z klasy 1D oraz Radosław Lis z klasy 1A. Miejsce trzecie należało ex aequo do Łukasza Prentkiego oraz Jacka Śrama z klasy 1A.

W konkursie recytatorskim rozegranym w Piwnicy Artystycznej triumfował Mateusz Berthold z klasy 3TB, miejsce drugie zajął Michał Witkowski z klasy 3TB, a Paweł Albanowski z klasy 1E był trzeci.

W potyczkach rebusowych i idiomach umieszczonych na wszystkich piętrach naszej szkoły najlepszy okazał się Marcin Gawronek z klasy 4TC, drugi był Grzegorz Dajewski z klasy 4TC, a miejsce trzecie należało do Jana Firleja z klasy 1E.

Poza wymienionymi konkursami językowymi uczniowie mieli również okazję sprawdzić swoje umiejętności informatyczne w konkursie „Technologia informacyjna z językiem angielskim”. Zwycięzcą w tej konkurencji okazał się Adrian Klessa z klasy 2B, drugi był Jacek Karolczak z klasy 2D, a trzecie miejsce zdobył Adam Jankowski z klasy 2B.

Poza konkursami uczniowie mogli oglądać wystawy tematyczne, spróbować amerykańskiego przysmaku brownie, ugasić pragnienie herbatką po angielsku, a podczas zakończenia imprezy wysłuchali wiersza Jana Brzechwy „Lokomotywa” w języku polskim i niemieckim oraz piosenki „Panie Janie” zaśpiewanej w kilku językach.

Dziękujemy za wspólną zabawę i zapraszamy za rok!

  Dzień Języków Obcych 2017
  Dzień Języków Obcych 2017
  Dzień Języków Obcych 2017
  Dzień Języków Obcych 2017
  Dzień Języków Obcych 2017
  Dzień Języków Obcych 2017
  Dzień Języków Obcych 2017
 

 


W piątek, 12.02.2016 jak co roku obchodziliśmy

DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

W ramach obchodów podjęliśmy różnorodne działania. Powstały tzw. „WYSPY JĘZYKOWE ”, tj. stoiska prezentujące kraje anglo-, niemiecko- , hiszpańsko-, i rosyjskojęzyczne. Na stoiskach odbywały się konkursy krajoznawcze oraz językowe przeznaczone dla trzyosobowych zespołów klasowych.

Miał też miejsce warsztat kulinarny, którego celem było przygotowanie znanej hiszpańskiej potrawy GUACAMOLE, oraz warsztat w parzeniu YERBA MATE

Uczniowie mieli okazje pokazać swoje umiejętności językowe w trakcie KONKURSU RECYTATORSKIEGO oraz KONKURSU KARAOKE.

Nie zabrakło też ruchu i tańca, w formie zajęć ZUMBA, które poprowadził Jose Luis Zepeda z Meksyku: pianista i dyrektor muzyczny zespołu Punto Latino, a także tancerz oraz instruktor Zumby.

W trakcie dnia przez szkolny radiowęzeł miała miejsce prezentacja w języku angielskimwiadomości z ostatniej chwili, tj. ”Breaking News. Chcąc stworzyć uroczysty nastrój, zadbaliśmy również o wystrój szkoły. Zakończenie imprez, podsumowanie oraz wręczenie nagród odbyło się o godzinie 13.20 w szkolnej świetlicy.

 

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy, natomiast pozostałym uczestnikom dziękujemy za udział i życzymy sukcesów w przyszłorocznym Dniu Języków Obcych.

Opracowała: Jolanta Tendera


26 września obchodzimy Europejski Dzień Języków (EDJ). To coroczne święto języków ustanowione zostało w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy. Jego najważniejszym przesłaniem jest promowanie nauki języków obcych, wielojęzyczności i różnorodności językowej.

W tym roku nasza szkoła włączyła się w obchody święta 25 września. Podjęliśmy różnorodne działania. Uczniowie z klasy 2 TA – Marcin Kaczmarek, Arno Piederstorfer i Przemysław Ambroży przygotowali audycję telewizyjną, w której opowiedzieli, czym jest Europejski Dzień Języków. Uczniowie wszystkich klas mieli okazję wykazać się w krótkim quizie wiedzą na temat języków obcych nauczanych w naszej szkole. Jego zwycięzcami zostali:

I miejsce Eryk Łukaszewicz, II TA

II miejsce Maciej Jesse, II TA

II miejsce Mateusz Ratajczak, II TA

II miejsce Wojciech Jakubowski, II TA

Zadbaliśmy również o wystrój szkoły - na 2 i 3 piętrze zaprezentowano prace plastyczne pt. Why is it worth learning foreign languages? przygotowane przez uczniów z klas pierwszych.

                                                                                                             Joanna Obstalecka

rys Julia Bielecka, 1 Tb 

rys Mateusz Drabek, 1 Tc 

foto Marcin Kaczmarek, 2Tb


 

DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

Dzień Języków Obcych to coroczna impreza organizowana przez uczniów i nauczycieli ZSK, podczas której młodzież prezentuje swoje umiejętności językowe oraz uzdolnienia artystyczne.

Tegoroczne obchody odbyły się 13.02.2015r., ostatniego dnia przed długo wyczekiwanymi feriami.

Szkoła była przyozdobiona plakatami przedstawiającymi kraje obcojęzyczne, a w gablocie na II piętrze zawisła wystawa „Why is it worth learning foreign languages”- w ten sposób grupa 2LB/2 zachęcała do zgłębiania tajników języków obcych. Podczas dużych przerw wszyscy mieli szansę spróbować tradycyjnej herbaty po angielsku przygotowanej przez klasę II LA.

Tego dnia w szkolnym radiowęźle rozbrzmiewały wiadomości w języku angielskim czytane przez Dagmarę Gierasińską i Mateusza Strzelczyka z klasy II LA.

Na wystawę artykułów rzemiosła ludowego z krajów Ameryki Południowej oraz prezentację filmów przybliżających kulturę tej części świata zaprosiła nas pani profesor Magdalena Gniot- Mendez.

Impreza rozpoczęła się od części artystycznej- inscenizacji bajki o Czerwonym Kapturku. Choć to znany utwór, widzowie zaskoczeni byli faktem, że każdy z trzech aktów wystawiany był w innym języku.

Akt I- „Little Red Riding Hood” ( grupa III la/2 pod opieką prof. Joanny Obstaleckiej)

Akt II- „Krasnaja Szapoczka”(grupa I TB/r pod opieką prof. Ewy Iwaniec)

Akt III + „Rotkappchen” (grupa 1LA/n)   pod opieką prof. Jolanty Tendery)

Przedstawienie było świetnie przygotowane, aktorzy dostali zasłużone brawa, a publiczność doskonale się bawiła.

Kolejnym punktem uroczystości był Szkolny Przegląd Piosenki Obcojęzycznej zorganizowany przez prof. Sandrę Lasota. Niezapomnianych wrażeń dostarczyli nam uczniowie śpiewający solo i w duecie. Choć królował język angielski, pojawiły się również 2 utwory po koreańsku, co było sporym zaskoczeniem dla zgromadzonej publiczności .

Następnie Piwnicą Artystyczną zawładnęli uczniowie recytujący poezję – tym razem tylko w językach nauczanych w naszej szkole. Nad całością konkursu czuwali prof. Ewa Iwaniec i prof. Sebastian Kubica.

Po dniu pełnym wrażeń czekało nas podsumowanie uroczystości oraz wręczenie dyplomów i nagród ufundowanych przez Radę Rodziców.

Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom!

Przegląd Piosenki Obcojęzycznej

  1. Julia Lewandowska, 3 TC
  2. Adam Wardach, 3 TA
  3. Anna Prywer, 3 La

Konkurs Recytatorski

I.             Radosław Fiweg, 2 TB

II.            Dagmara Gierasińska, 2 LA

  1. Adrianna Przybylska, 2TC

Konkurs Breaking News (wiadomości w j.angielskim, prowadzenie prof. Iwona Smierzchalska)

  1. Jakub Lech, 1LA
  2. Andrzej Urbanowicz, 4 TB
  3. Aleksander Kegel, 2 TA

Technologia Informacyjna z językiem angielskim (dwuetapowy konkurs, organizacja prof. Jakub Rabenda)

  1. Daniel Cichosz, 2 TC
  2. Michał Kostecki, 2 TC
  3. Mateusz Stasiak, 2 TB

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i osobom zaangażowanym w przeprowadzenie Dnia Języków Obcych. Zapraszamy do wspólnej zabawy już za rok!

Organizatorzy- Zespół Języków Obcych

© 2013 Zespół Szkół Komunikacji im. Hipolita Cegielskiego | Biuletyn Informacji Publicznej
ul. Fredry 13, 61-701 Poznań, tel. 61 852 06 42, fax 61 851 01 19 | e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. | NIP: 778-13-82-559 | REGON: 639801521