loader image

Wycieczka do Trójmiasta

W dniach 12 – 14 kwietnia 2023 r. 21 uczniów klasy 3F z wychowawcą Katarzyną Makowską oraz pedagog Dorotą Frąckowiak wyjechało na wycieczkę do Trójmiasta.

Pierwszy dzień rozpoczął się wcześnie rano podróżą pociągiem PKP Intercity do Gdańska, gdzie na początku udaliśmy się na jeden z najciekawszych punktów wycieczki, czyli półwysep Westerplatte. Mieliśmy możliwość posłuchania bardzo ciekawych opowieści z obrony Westerplatte od przewodnika Pana Piotra Dąbrowskiego, który popisał się przed grupą ogromną wiedzą na temat historii tego półwyspu oraz miasta. Klasa miała szansę wyobrazić sobie cierpienia jakie mogli odczuć polscy żołnierze tam stacjonujący.

Kolejnym punktem była Góra Gradowa (obecnie jego miejsce jest najlepszym punktem widokowym w Śródmieściu), Stare Miasto, a w nim Wielki Młyn – średniowieczny zabytkowy młyn wodny, Mały Młyn – zabytkowy budynek dawnego spichlerza, obecnie błędnie zwany Małym Młynem, Bazylika św. Brygidy – kościół Solidarności w Gdańsku, Poczta Polska w Wolnym Mieście Gdańsku – historia obrony Poczty oraz Pomnik Poległych Stoczniowców 1970 i Stocznia.

Po tym pięknym dniu udaliśmy się na obiadokolację do hotelu, a następnie integrację klasy w formie aktywności ruchowych – rozgrywki piłki nożnej.

Drugiego dnia udaliśmy się do Sopotu, gdzie przeszliśmy główną ulicą miasta i ruszyliśmy w głąb morskiego horyzontu. Grupa skorzystała z jednej z najchętniej odwiedzanych miejsc w tym mieście, czyli sopockiego molo. Warto dodać że jest to najdłuższe molo drewniane w Europie.

Kolejnym punktem Naszej wyprawy był Gdańsk, gdzie po spacerze po skwerze Kościuszki udaliśmy się zwiedzić okręt ORP Błyskawicę, która brała udział w wielu bitwach podczas drugiej wojny światowej. Kolejnym punktem wycieczki było Akwarium Gdyńskie, gdzie klasa mogła podziwiać najróżniejsze gatunki nie tylko ryb, ale również gadów.

Po powrocie i posiłku, część grupy udała się w wychowawczyniami na pobliską plażę, gdzie mogli podziwiać piękny zachód słońca, czy też zamoczyć nogi w lodowatych wodach Bałtyku.

Również i tego wieczoru klasa skorzystała z atrakcji, które zagwarantował jej ośrodek, czyli boiska oraz siłowni.

Ostatni dzień był poświęcony na zwiedzenie Muzeum II Wojny Światowej. Nowoczesny budynek, bogate w treść wystawy, wywarły na grupie ogromne wrażenie. Z pewnością był to jeden z ciekawszych punktów wycieczki. Samo zwiedzanie odbyło się w formie indywidualnej. Uczniowie mieli niecałe prawie 3 godziny na zwiedzenie obiektu. Po bardzo udanym spędzonym czasie w muzeum, klasa udała się na wspólny obiad w centrum miasta, a po posiłku uczniowie otrzymali możliwość zwiedzenia miasta indywidualnie.

Do Poznania wróciliśmy zmęczeni, ale zadowoleni. Grupa miała szansę przez 3 dni zobaczyć wiele pięknych miejsc, ale co ważniejsze spędzić czas razem oraz wypocząć przed nadchodzącym poświątecznym powrotem do szkoły.

Zespół Szkół Komunikacji im. Hipolita Cegielskiego
Skip to content