loader image

Wizyta w Muzeum Auschwitz- Birkenau

W dniach 27.02- 1.03 wybrani uczniowie klas 4a, 4b i 4d pod opieką p. Kościelniak i p. Rozwadowskiej wzięli udział w pobycie studyjnym w Muzeum Auschwitz-Birkenau. Był to szczególny wyjazd, który na długo pozostanie w naszej pamięci. Oprócz rozszerzonej wersji zwiedzania obozu Auschwitz I i Auschwitz II – Birkenau uczestniczyliśmy w ciekawych zajęciach w Międzynarodowym Domu Spotkań Młodzieży, przygotowujących do wizyty w Muzeum, a obejmujących pracę z fotografiami archiwalnymi, a także w warsztatach „Ucieczki z KL Auschwitz”, prowadzonych w Centrum Edukacji „Stary Teatr”. Poruszeni do głębi ogromem zła, jakie człowiek może wyrządzić drugiemu człowiekowi, pamiętamy słowa Mariana Turskiego o tym, że „Auschwitz nie spadło z nieba” i jego jedenaste przykazanie, które brzmi: „Nie bądź obojętnym”.

Zespół Szkół Komunikacji im. Hipolita Cegielskiego
Skip to content