Komunikaty

Wiadomości

ZSK dziękuje Maturzystom
Kochani MATURZYŚCI
Koronawirus zmienił wszystko. Już nie w wielkiej sali, wspólnie, w towarzystwie rodziców, pedagogów, którzy poświęcali czas przez trzy bądź cztery lata, a w zaciszu pustych szkolnych murów przyszliście odebrać swoje świadectwa. Niestety sytuacja zmusiła ZSK, by w tym roku inaczej pożegnać się z tymi, którzy w budynku na ul. Fredry 13 i ul. Bukowskiej 53 spędzili cztery bądź trzy lata. To nie znaczy, że będziemy Was mniej pamiętać, raczej odwrotnie – zapamiętamy Was szczególnie. Zapisaliście się w naszej pamięci jak każdy kolejny rocznik, inaczej niż poprzednicy i na pewno inaczej niż ci, co przyjdą po Was. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzone chwile, sukcesy i porażki. Cieszyliśmy się z Wami z każdej dobrej oceny, smuciliśmy każdą złą. Mamy jednak nadzieję, że Zespół Szkół Komunikacji pozostanie w Waszej pamięci jako miejsce, czas, ludzie, do których warto wracać.

 

Dziękujemy za wszystkie słowa wdzięczności, które padły na lekcjach i po ich zakończeniu. Dla Was jesteśmy w tych murach i życzymy Wam jak najlepszych wyników na egzaminie maturalnym.

 

Medalem szkoły za działalność naukową nagrodzeni zostali Roksana Maziarz z klasy 3Lb (zdjęcie z wręczenia poniżej) oraz Kajetan Nowak z klasy 4Tc.
Natomiast za działalność artystyczną medal otrzymał Piotr Maik z klasy 4Tb.

 

Gratulujemy zaangażowania, które mogliśmy obserwować przez wszystkie lata nauki w szkole.
Szanowni absolwenci!

Przykro nam niezmiernie, że nie będzie tegorocznej galowej uroczystości zakończenia roku szkolnego.

Wydanie świadectw w tym roku, z uwagi na pandemię, odbędzie się w „skromnej oprawie”, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, w świetlicach szkolnych wg poniższego harmonogramu:

Technikum – Fredry 13

1.06.2020 – poniedziałek – godzina 9.00 – klasa 4B 

2.06.2020 – wtorek – godzina 9.00 – klasa 4A 

2.06.2020 – wtorek – godzina 13.00 – klasa 4F 

3.06.2020 – środa – godzina 9.00 – klasa 4E

4.06.2020 – czwartek – godzina 9.00 – klasa 4D

5.06.2020 – piątek – godzina 9.00 – klasa 4C


Liceum – Bukowska 53

1.06.2020 – poniedziałek – godzina 9.00 – klasa 3LA

2.06.2020 – wtorek – godzina 9.00 – klasa 3LB

Proszę przychodzić w odstępach 10 min. (Nr 1 w dzienniku na godz. 9.00, nr 7 na 10.00, nr 13 na 11.00 itd).

Proszę nie przychodzić wcześniej, aby nie gromadzić się przed budynkiem. W świetlicy może przebywać tylko jeden uczeń, a zmiana wg zasady: jeden wychodzi, następny wchodzi. Wchodzicie do szkoły w maseczce, rękawiczkach ochronnych  i dezynfekujecie ręce. Weźcie ze sobą torbę, gdyż otrzymacie: świadectwo ukończenia szkoły w etui szkolnym, tableau wraz ze zdjęciami legitymacyjnymi, koniczynkę na szczęście na maturze, oryginały dokumentów z gimnazjum, dokumenty zdrowotne, a niektórzy nagrody książkowe i medale szkoły. 

Pamiętajcie aby zabrać ze sobą nieoddane książki z biblioteki, a uczniowie LO ponadto kluczyk od szafki ubraniowej.

W świetlicy  podpisujcie odbiór świadectwa i dokumentów.

W holu szkolnym będzie już informacja o salach na egzaminy maturalne, więc przychodząc do szkoły zapoznajcie się z tą informacją (zróbcie zdjęcia), ponieważ musicie wiedzieć, do której sali się udać w dniu egzaminu.

          W piątek oficjalnie ukończyliście 3-letnie liceum lub 4-letnie technikum w Zespole Szkół Komunikacji. Gratulujemy Wam z całego serca. Jesteśmy dumni z Waszych osiągnięć i sukcesów. Wiemy, ile trudu i serca włożyliście w swoją edukację i jesteśmy pewni, że mimo bardzo trudnej sytuacji, poradzicie sobie w dorosłym życiu. Staraliśmy się Was przygotować do pełnienia odpowiedzialnych ról, choć nikt z nas nie sądził, że Wasz start w dorosłe życie przypadnie na czas epidemii.

          Wielu z nas w piątek wspominało swoich wychowanków, a radość z Ich sukcesu mieszała się ze smutkiem. Nie mogliśmy wręczyć Wam świadectw, pogratulować osobiście, cieszyć się z Wami i Waszymi rodzicami z Waszych osiągnięć. Musimy jednak wierzyć, że spotkamy się w lepszym czasie i powspominamy wspólnie spędzony czas.

          Dzisiaj zapewne zadajecie sobie pytania: Co będzie dalej? Jaka przyszłość nas czeka? Jak będzie wyglądała matura, egzaminy zawodowe i rekrutacją na studia? Trudno na te pytania znaleźć prostą odpowiedź. Pamiętajcie jednak, że zawsze możecie liczyć na swoich wychowawców i nauczycieli. Piszcie, pytajcie… My jesteśmy dla Was i chcemy móc się z Wami cieszyć z osiągnięć maturalnych. Pamiętajcie, że złe i trudne czasy kiedyś się skończą i „jeszcze będzie przepięknie…”

          Życzymy Wam i Waszym Rodzicom zdrowia, nadziei na lepsze jutro, uśmiechu -mimo wszystko – oraz realizacji planów i spełnienia marzeń.

        Dyrekcja, Wychowawcy i Nauczyciele

        Zespołu Szkół Komunikacji

„W rankingu techników w Poznaniu, który zorganizowany został przez portal WaszaEdukacja.pl, wzięło udział 21 techników, spełniając tym samym wymogi regulaminu. Podczas tworzenia rankingu, brane pod uwagę były wyniki egzaminów maturalnych na poziomie podstawowym oraz rozszerzonym, egzaminy zawodowe, wskaźnik Edukacyjnej Wartości Dodanej (EWD) oraz osiągnięcia z olimpiad przedmiotowych. Wszystkie dane do rankingu pozyskane zostały ze sprawdzonych źródeł takich jak OKE, CKE, MEN oraz innych placówek oświatowych. Pełna lista techników z Poznania i ich punktacja znajduje się”  pod adresem: waszaedukacja.pl/ranking/poznan/technika!

Ranking edukacyjny portalu waszaedukacja.pl

informacja i tekst ze strony waszaedukacja.pl

UWAGA!!!

W związku z decyzją o kontynuacji zawieszenia zajęć szkolnych, zaplanowane na 4 kwietnia 2020 r.  Drzwi Otwarte nie odbędą się! Wszystkich zainteresowanych przepraszamy, o nowym terminie powiadomimy na stronie szkoły.

UWAGA!!!

W związku z zawieszeniem zajęć w szkołach Dyrektor Zespołu Szkół Komunikacji podjął decyzję o odwołaniu drzwi otwartych szkoły, które miały się odbyć 25 marca 2020

O dalszych decyzjach będziemy informować Państwa na bieżąco!

 

Szanowni Państwo,
uwzględniając rekomendacje organu prowadzącego zawieszam zajęcia szkolne od 11 do 24 marca br.
Decyzję taką podjęto, by zapobiec rozprzestrzenianiu się koronowirusa.
O wszelkich dalszych ustaleniach będę  informował drogą mailową lub poprzez stronę internetową.
Z poważaniem,
Ryszard Pyssa
Dyrektor szkoły

Nasi uczniowie wystąpili w reportażu telewizji WTK na temat kształcenia zawodowego. Wypowiadają się w nim na o celach, które im przyświecały, kiedy wybierali naszą szkołę. Okazuje się, że trzy z czterech zawodów, kształconych w naszej szkole, to zawody bardzo poszukiwane na rynku pracy.

Reportaż można obejrzeć tutaj: https://wtk.pl/news/55456-fachowcy-pilnie-poszukiwani?src=feed&srcindex=9&device=dt

1 2