Komunikaty

Wiadomości

Zapraszamy was do zwiedzania Wiednia. Wyjazd 7.06.2020 – powrót 12.06.2020. Pięć pełnych dni w Wiedniu. Wyjazd ten jest dofinansowany przez austriackie Ministerstwo Oświaty stąd też bardzo atrakcyjna oferta. Cena wyjazdu wynosi 200 Euro plus koszty podróży. W ramach 200 Euro zagwarantowane są: zakwaterowanie, trzy posiłki, tygodniowy bilet na wszystkie środki komunikacji miejskiej oraz zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Przewodniczka lub przewodnik będą to pracownicy ministerstwa. Są to zawsze przemiłe i doświadczone osoby, które dobrze znają młodzież i wiedzą jak opowiadać, by ją zaciekawić tematem. Przekazywanie wiedzy nie odbywa się w formie poważnych, teoretycznych wykładów, a poprzez krótkie wycieczki w ciekawe i piękne miejsca. Jednak bardo dobra/ ew. dobra znajomość j. niemieckiego jest konieczna. Jest to wymóg ministerstwa. W związku z tym warunkiem uczestnictwa w wyjeździe jest: celująca/ bardzo dobra ew. dobra znajomość j. niemieckiego. Jest to wymóg ministerstwa. (więcej…)

Serdecznie zapraszamy na zebrania z Rodzicami, które odbędą się w środę 22 stycznia 2020 r., o godzinie 17.00. Przydział sal: SPRAWDŹ
autor Adrian Wykrota
W tegorocznej, 22. edycji rankingu „Perspektyw” Technikum Komunikacji po raz kolejny uzyskało tytuł „Najlepszego Technikum w Wielkopolsce” oraz IX w kraju.
22. edycja rankingu Perspektyw
Ponadto w „Rankingu maturalnym” szkoła obroniła IV miejsce w Polsce.

 

Cieszą nas osiągnięcia naszych uczniów i sukcesy nauczycieli.
Gratulujemy Absolwentom Technikum i kadrze pedagogicznej.

 

Autorem zdjęcia jest pan Adrian Wykrota, a publikujemy je dzięki uprzejmości Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
supermatematyk

Z wielką radością donosimy o sukcesie naszych uczniów, którzy zakwalifikowali się do kolejnego etapu konkursu Supermatematyk. Do zawodów półfinałowych na poziomie kl.I, II i III zostało zakwalifikowanych 104 uczniów z Wielkopolski, w tym uczniowie: (więcej…)

Programu Stypendialnego Horyzonty Fundacji EFC i FRS

Już 15 lutego 2020 roku startuje rekrutacja do Programu Stypendialnego Horyzonty Fundacji EFC i FRS!

Horyzonty kończą w tym roku 10 lat! Tym samym 15 lutego już po raz dziesiąty Fundacja EFC wraz ze swoim partnerem strategicznym, Fundacją Rodziny Staraków, otwiera rekrutację do swojego flagowego programu – jednego z najbardziej kompleksowych programów stypendialnych w kraju. Horyzonty to szerokie wsparcie dla uczniów z małych miejscowości oraz rodzin o skromnych dochodach, którzy chcą zdobywać wiedzę w najciekawszych liceach i technikach w dużych miastach. Stypendyści Horyzontów angażują się społecznie, trzymają się razem, dbają o rozwój osobisty w szkole i poza szkołą.

Program oferuje pomoc materialną w postaci pokrycia kosztów mieszkania w bursie, nauki w szkole, wyżywienia czy letnich i zimowych wyjazdów. Ale to nie wszystko. Nad stypendystami czuwa zespół Fundacji EFC oraz wykwalifikowani koordynatorzy regionalni. Uczestnicy programu są traktowani poważnie i po partnersku, w trudnych sytuacjach nigdy nie są sami. Wspólnie spędzają wakacje, biorą udział w warsztatach. Przestrzeni do kreatywnego myślenia i wspólnego działania jest całe mnóstwo!

Horyzonty to również zobowiązanie ze strony stypendystów do działania na rzecz innych – od wspólnego organizowania projektów społecznych po pomaganie młodszym koleżankom i kolegom. To unikalne doświadczenie, dzięki któremu stypendyści mogą stać się samodzielnymi, odważnymi, świadomymi studentami, obywatelami, pracownikami – po prostu dojrzałymi ludźmi.

W programie wzięło udział już 667 uczniów szkół średnich, w tym uczniowie i uczennice z naszej szkoły! Absolwenci programu zrzeszają się w Stowarzyszeniu Alumni EFC, które prężnie wspiera podopiecznych Fundacji i podtrzymuje więzi między stypendystami. Wokół Horyzontów działa energiczna, zżyta społeczność, w której każdy znajdzie dla siebie miejsce. Cieszymy się, że, jak co roku, jesteśmy jej częścią!

Więcej informacji znajdziecie na www.efc.edu.pl, na facebook’u (@fundacja.czerneckiego) oraz instagramie (@stypendium_horyzonty).

Z przyjemnością informuję, że dwaj Wasi koledzy z klasy 4E osiągnęli sukces w Językowych Olimpiadach Przedmiotowych.
Wincenty Korobacz dostał się do etapu okręgowego Olimpiady Języka Angielskiego, a Dawid Niedźwiecki do etapu okręgowego Olimpiady Języka Niemieckiego.

Gratulujemy i trzymamy kciuki!

Już po raz piąty reaktywowaliśmy w murach Zespołu Szkół Komunikacji zapomnianą już trochę sztukę pisania tradycyjnych listów. 6 i 9 grudnia uczniowie Technikum Komunikacji i XXXII Liceum Ogólnokształcącego zorganizowali Maraton Pisania Listów Amnesty International. Przygotowania do tego wydarzenia i jego finał, jakim jest maraton, pozwalają nam łączyć wiele umiejętności. Współczesny świat nie chce być podzielony na przedmioty, raczej wymaga korelowania umiejętności ipracy w grupie. 

Zanim świetlica szkolna i stołówka wypełniły się po brzegi uczniami piszącymi listy, poprzedziły je różnorakie działania. Przede wszystkim zajęcia dotyczące praw człowieka w ramach zajęć etyki i języka angielskiego. Uczniowie poznali sytuacje bohaterów maratonu, rozmawiali o nich w kontekście praw, wolności, wyzwań zarówno po polsku jak i po angielsku. Dzięki tej akcji mogą kształcić umiejętność pisania listu formalnego w obcym języku.  

Maraton Pisania Listów Amnesty International

(więcej…)

Bardzo miło nam poinformować, iż do drugiego etapu XXVII Olimpiady Informatycznej zakwalifikował się Jakub Lehnhardt z klasy 2C.

Gratulujemy i życzymy powodzenia!

spojrzenia ZSK

Dnia 2 grudnia 2019 odbył się finał VIII edycji konkursu poetyckiego „Spojrzenia 2019”, organizowanego przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu. Wśród ponad dwustu ocenianych prac znalazły się utwory uczniów naszej szkoły.

Piotr Maik (klasa 4B) zdobył I miejsce, natomiast Mateusz Szczepański (klasa 4B) otrzymał wyróżnienie.

Wyróżnione wiersze laureatów będzie można przeczytać w lutym 2020 w dodatku specjalnym do czasopisma WBPiCAK „Panorama Wielkopolskiej Kultury”, dostepnym w każdej bibliotece publicznej województwa wielkopolskiego oraz na stronie internetowej biblioteki w zakładce Biblioteka/Materiały do pobrania.

Gratulujemy! Cieszymy się! Jesteśmy z Was dumni!

Relacja z finału znajduję się na stronie WBPiCAK:

https://www.wbp.poznan.pl/strefa-bibliotekarza/konkursy/spojrzenia-2019-final-konkursu-poetyckiego/

konkurs Matematyczny Adwent w ZSK

W  najbliższą niedzielę rusza trzecia edycja „Matematycznego Kalendarza Adwentowego”.  Po rocznej przerwie, konkurs zyskał nowych organizatorów i sponsorów  (Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego oraz Polskie Towarzystwo Matematyczne).


„Matematyczny Kalendarz Adwentowy” to internetowy konkurs matematyczny dla uczniów szkół średnich województwa wielkopolskiego. W każdy dzień adwentu o godzinie 18:00 publikowane  będzie  zadanie matematyczne, którego rozwiązanie będzie można przesłać do godziny 16:00 dnia następnego za pomocą formularza internetowego znajdującego na tej stronie. W konkursie mogą brać udział uczniowie szkół ponadpodstawowych województwa wielkopolskiego.


Rozpoczęcie konkursu 1 grudnia 2019 roku o godzinie 18:00. Gwarantowana jest dobra zabawa i atrakcyjne nagrody dla zwycięzców. Zapraszamy!


Strona internetowa konkursu: https://liga.csw2020.com.pl

1 2

Nadchodzące wydarzenia

  1. projekt ”Bliżej Tokyo 2020”.

    22 stycznia @ 08:00 - 24 stycznia @ 15:00
  2. Dzień języków obcych w ZSK

    24 stycznia