Komunikaty

Wiadomości

kandydaci zakwalifikowani

 


kandydaci niezakwalifikowani

Wydawanie świadectw dojrzałości odbędzie się 11 sierpnia 2020 r. (wtorek) zgodnie z następującym harmonogramem:

TECHNIKUM KOMUNIKACJI ul. Fredry 13

Godzina Klasa
10.00 – 11.00 4A, 4B 10.00 – 10.30 numery w dzienniku 1-15, 10.30 – 11.00 numery w dzienniku 16 – 30
11.00 – 12.00 4C, 4D 11.00 – 11.30 numery w dzienniku 1-15, 11.30 – 12.00 numery w dzienniku 16 – 30
12.00 – 13.00 4E, 4F, absolwenci 12.00 – 12.30 numery w dzienniku 1-15, 12.30 – 13.00 numery w dzienniku 16 – 30

 

XXXII Liceum Ogólnokształcące ul. Bukowska 53

Godzina Klasa
9.00 – 10.00 3LA, 3LB 9.00 – 9.30 numery w dzienniku 1-15,  9.30 – 10.00 numery w dzienniku 16 – 30

 

Proszę wziąć ze sobą teczkę w celu zabezpieczenia dokumentu i własny długopis.

Odbiór zaświadczeń tylko osobisty. W wyjątkowych sytuacjach świadectwo dojrzałości może odebrać wyznaczona osoba po przedłożeniu upoważnienia WYDAWANIE ŚWIADECTW DOJRZAŁOŚCI.

Przypominamy, o obowiązku zakrywania nosa i ust na terenie placówki oraz dezynfekcji rąk przy wejściu do szkoły.

Miło nam poinformować o sukcesie szkoły w opublikowanym przez „Newsweek” rankingu szkół średnich dla młodzieży. Technikum Komunikacji w Zespole Szkół Komunikacji znalazło się na III miejscu w kraju w Rankingu Techników.

Cieszy nas ten sukces, ponieważ ten ranking przeprowadzono go w oparciu o nieco inne kryteria niż bardzo popularny, coroczny ranking „Perspektyw”.

„Newsweek” uwzględnia w swoje ocenie następujące elementy:

· Wyniki egzaminów maturalnych (efektywność przygotowania uczniów do matur)

· Wysokość wskaźnika EWD (edukacyjna wartość dodana)

· Wyniki egzaminów zawodowych

Dodatkowe punkty można było uzyskać za osiągnięcia olimpijskie oraz nauczanie w szkole kilku języków obcych.

Gratulujemy Absolwentom i Kadrze Pedagogicznej, bo za każdym sukcesem kryją się wyjątkowi ludzie. Jesteśmy z Was dumni!

ZSK dziękuje Maturzystom
Kochani MATURZYŚCI
Koronawirus zmienił wszystko. Już nie w wielkiej sali, wspólnie, w towarzystwie rodziców, pedagogów, którzy poświęcali czas przez trzy bądź cztery lata, a w zaciszu pustych szkolnych murów przyszliście odebrać swoje świadectwa. Niestety sytuacja zmusiła ZSK, by w tym roku inaczej pożegnać się z tymi, którzy w budynku na ul. Fredry 13 i ul. Bukowskiej 53 spędzili cztery bądź trzy lata. To nie znaczy, że będziemy Was mniej pamiętać, raczej odwrotnie – zapamiętamy Was szczególnie. Zapisaliście się w naszej pamięci jak każdy kolejny rocznik, inaczej niż poprzednicy i na pewno inaczej niż ci, co przyjdą po Was. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzone chwile, sukcesy i porażki. Cieszyliśmy się z Wami z każdej dobrej oceny, smuciliśmy każdą złą. Mamy jednak nadzieję, że Zespół Szkół Komunikacji pozostanie w Waszej pamięci jako miejsce, czas, ludzie, do których warto wracać.

 

Dziękujemy za wszystkie słowa wdzięczności, które padły na lekcjach i po ich zakończeniu. Dla Was jesteśmy w tych murach i życzymy Wam jak najlepszych wyników na egzaminie maturalnym.

 

Medalem szkoły za działalność naukową nagrodzeni zostali Roksana Maziarz z klasy 3Lb (zdjęcie z wręczenia poniżej) oraz Kajetan Nowak z klasy 4Tc.
Natomiast za działalność artystyczną medal otrzymał Piotr Maik z klasy 4Tb.

 

Gratulujemy zaangażowania, które mogliśmy obserwować przez wszystkie lata nauki w szkole.
Szanowni absolwenci!

Przykro nam niezmiernie, że nie będzie tegorocznej galowej uroczystości zakończenia roku szkolnego.

Wydanie świadectw w tym roku, z uwagi na pandemię, odbędzie się w „skromnej oprawie”, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, w świetlicach szkolnych wg poniższego harmonogramu:

Technikum – Fredry 13

1.06.2020 – poniedziałek – godzina 9.00 – klasa 4B 

2.06.2020 – wtorek – godzina 9.00 – klasa 4A 

2.06.2020 – wtorek – godzina 13.00 – klasa 4F 

3.06.2020 – środa – godzina 9.00 – klasa 4E

4.06.2020 – czwartek – godzina 9.00 – klasa 4D

5.06.2020 – piątek – godzina 9.00 – klasa 4C


Liceum – Bukowska 53

1.06.2020 – poniedziałek – godzina 9.00 – klasa 3LA

2.06.2020 – wtorek – godzina 9.00 – klasa 3LB

Proszę przychodzić w odstępach 10 min. (Nr 1 w dzienniku na godz. 9.00, nr 7 na 10.00, nr 13 na 11.00 itd).

Proszę nie przychodzić wcześniej, aby nie gromadzić się przed budynkiem. W świetlicy może przebywać tylko jeden uczeń, a zmiana wg zasady: jeden wychodzi, następny wchodzi. Wchodzicie do szkoły w maseczce, rękawiczkach ochronnych  i dezynfekujecie ręce. Weźcie ze sobą torbę, gdyż otrzymacie: świadectwo ukończenia szkoły w etui szkolnym, tableau wraz ze zdjęciami legitymacyjnymi, koniczynkę na szczęście na maturze, oryginały dokumentów z gimnazjum, dokumenty zdrowotne, a niektórzy nagrody książkowe i medale szkoły. 

Pamiętajcie aby zabrać ze sobą nieoddane książki z biblioteki, a uczniowie LO ponadto kluczyk od szafki ubraniowej.

W świetlicy  podpisujcie odbiór świadectwa i dokumentów.

W holu szkolnym będzie już informacja o salach na egzaminy maturalne, więc przychodząc do szkoły zapoznajcie się z tą informacją (zróbcie zdjęcia), ponieważ musicie wiedzieć, do której sali się udać w dniu egzaminu.

          W piątek oficjalnie ukończyliście 3-letnie liceum lub 4-letnie technikum w Zespole Szkół Komunikacji. Gratulujemy Wam z całego serca. Jesteśmy dumni z Waszych osiągnięć i sukcesów. Wiemy, ile trudu i serca włożyliście w swoją edukację i jesteśmy pewni, że mimo bardzo trudnej sytuacji, poradzicie sobie w dorosłym życiu. Staraliśmy się Was przygotować do pełnienia odpowiedzialnych ról, choć nikt z nas nie sądził, że Wasz start w dorosłe życie przypadnie na czas epidemii.

          Wielu z nas w piątek wspominało swoich wychowanków, a radość z Ich sukcesu mieszała się ze smutkiem. Nie mogliśmy wręczyć Wam świadectw, pogratulować osobiście, cieszyć się z Wami i Waszymi rodzicami z Waszych osiągnięć. Musimy jednak wierzyć, że spotkamy się w lepszym czasie i powspominamy wspólnie spędzony czas.

          Dzisiaj zapewne zadajecie sobie pytania: Co będzie dalej? Jaka przyszłość nas czeka? Jak będzie wyglądała matura, egzaminy zawodowe i rekrutacją na studia? Trudno na te pytania znaleźć prostą odpowiedź. Pamiętajcie jednak, że zawsze możecie liczyć na swoich wychowawców i nauczycieli. Piszcie, pytajcie… My jesteśmy dla Was i chcemy móc się z Wami cieszyć z osiągnięć maturalnych. Pamiętajcie, że złe i trudne czasy kiedyś się skończą i „jeszcze będzie przepięknie…”

          Życzymy Wam i Waszym Rodzicom zdrowia, nadziei na lepsze jutro, uśmiechu -mimo wszystko – oraz realizacji planów i spełnienia marzeń.

        Dyrekcja, Wychowawcy i Nauczyciele

        Zespołu Szkół Komunikacji

„W rankingu techników w Poznaniu, który zorganizowany został przez portal WaszaEdukacja.pl, wzięło udział 21 techników, spełniając tym samym wymogi regulaminu. Podczas tworzenia rankingu, brane pod uwagę były wyniki egzaminów maturalnych na poziomie podstawowym oraz rozszerzonym, egzaminy zawodowe, wskaźnik Edukacyjnej Wartości Dodanej (EWD) oraz osiągnięcia z olimpiad przedmiotowych. Wszystkie dane do rankingu pozyskane zostały ze sprawdzonych źródeł takich jak OKE, CKE, MEN oraz innych placówek oświatowych. Pełna lista techników z Poznania i ich punktacja znajduje się”  pod adresem: waszaedukacja.pl/ranking/poznan/technika!

Ranking edukacyjny portalu waszaedukacja.pl

informacja i tekst ze strony waszaedukacja.pl

Nasi uczniowie wystąpili w reportażu telewizji WTK na temat kształcenia zawodowego. Wypowiadają się w nim na o celach, które im przyświecały, kiedy wybierali naszą szkołę. Okazuje się, że trzy z czterech zawodów, kształconych w naszej szkole, to zawody bardzo poszukiwane na rynku pracy.

Reportaż można obejrzeć tutaj: https://wtk.pl/news/55456-fachowcy-pilnie-poszukiwani?src=feed&srcindex=9&device=dt

autor Adrian Wykrota
W tegorocznej, 22. edycji rankingu „Perspektyw” Technikum Komunikacji po raz kolejny uzyskało tytuł „Najlepszego Technikum w Wielkopolsce” oraz IX w kraju.
22. edycja rankingu Perspektyw
Ponadto w „Rankingu maturalnym” szkoła obroniła IV miejsce w Polsce.

 

Cieszą nas osiągnięcia naszych uczniów i sukcesy nauczycieli.
Gratulujemy Absolwentom Technikum i kadrze pedagogicznej.

 

Autorem zdjęcia jest pan Adrian Wykrota, a publikujemy je dzięki uprzejmości Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
1 2