loader image

„Koala”

Dnia 16.04. 2024r na Wydziale Matematyki i Informatyki UAM odbył się finał Konkursu Matematyczno –Informatycznego„ Koala”. Konkurs trwał od stycznia i przystąpiło do niego ok.80 drużyn , w tym 6 drużyn z Technikum Komunikacji.

Celem konkursu jest rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań młodzieży matematyką dyskretną (w tym kombinatoryką) i informatyką (myśleniem algorytmicznym). Konkurs jest organizowany jest przez Oddział Poznański Polskiego Towarzystwa Matematycznego, Wydział Matematyki i Informatyki UAM, Instytut Informatyki Politechniki Poznańskiej oraz V Liceum Ogólnokształcące w Poznaniu.

Miło nam poinformować, że po zaciętej walce zespół w składzie: Dominika Bomba, Maja Kozłowska, Mateusz Kuchta i Marek Zjeżdżałka (wszyscy z kl.IID)  zajęli III miejsce.

Gratulujemy wytrwałości i wyniku : )

Zespół Szkół Komunikacji im. Hipolita Cegielskiego
Skip to content