loader image

SESJA O HIPOLICIE CEGIELSKIM

1 lutego 2024 roku w świetlicy szkolnej odbyła się sesja popularno-naukowa na temat: „HIPOLIT CEGIELSKI – PATRON SZKOŁY”. W sesji wystąpiło 12 uczniów. Byli to: Emilia Kościelniak, Hanna Łabędzka, Maja Kozłowska Franciszek Owczarzak, Paweł Grabowski, Michał Krajewski, Krzysztof Michalak, Mikołaj Mazurek, Kajetan Antczak, Michał Dolata, Dawid Stępniak i Mikołaj Zakrzewicz.

Prelegenci przedstawili wszystkie aspekty życia Hipolita Cegielskiego, a także poruszyli zagadnienia dotyczące pochówku Cegielskiego, jego willi, pomnika, a na koniec przedstawiono także działalność Towarzystwa jego imienia.

Każdy uczestnik konferencji otrzymał książkę poświęconą Hipolitowi Cegielskiemu oraz mógł zobaczyć 11 książek prezentowanych ze szkolnej biblioteki.

Gośćmi honorowymi byli prezydent THC dr Marian Król oraz sekretarz THC Dominik Górny.

Zespół Szkół Komunikacji im. Hipolita Cegielskiego
Skip to content