loader image

Zespół Szkół Komunikacji im. Hipolita Cegielskiego członkiem światowej sieci szkół PASCH!

9 grudnia 2022r. odbyła się uroczystość włączenia Zespołu Szkół Komunikacji im. Hipolita Cegielskiego do światowej sieci 2000 szkół „Szkoły: Partnerzy przyszłości” (PASCH).

Projekt zainicjowany w 2008 roku przez Federalne Ministerstwo Spraw Zagranicznych „Szkoły: Partnerzy przyszłości” jest do tej pory największym przedsięwzięciem promującym język niemiecki i wspierającym pracę oświatową za granicą.

Uroczystość rozpoczęła się odsłonięciem tablicy ,,Schulen: Partner der Zukunft” przez Pana Ryszarda Pyssę, Dyrektora Szkoły oraz Pana Henninga Christiansena, koordynatora Centralnego Wydziału Szkolnictwa za Granicą w Warszawie. Po części oficjalnej obecni na uroczystości goście: Pan Wiesław Banaś, zastępca Dyrektora Oświaty, Pani Katarzyna Sobocińska, zastępczyni dyrektora Biura Obsługi Inwestorów, Pani Doris Wildemann, konsul w Konsulacie Generalnym Niemiec we Wrocławiu, Pani Mónia Miranda Gibson – doradczyni zawodowa języka niemieckiego i koordynatorka projektu DSD I Pro w Wielkopolsce oraz nauczyciele i uczniowie udali się na koncert muzyczny w wykonaniu Gustawa Grześkowiaka z klasy IC i Wiktora Podreza z klasy 1E. Koncert poprowadzili Julia Zajączkowska z klasy 2A oraz Adam Suszek z klasy 2C. Po koncercie wszyscy udali się na zwiedzanie makiet kolejowych, z których słynie nasza szkoła. Uroczystość została zakończona wspólnymi rozmowami w naszej niepowtarzalnej piwnicy artystycznej.

Ewa Tarabasz koordynator programu DSD I Pro w Zespole Szkół Komunikacji im. Hipolita Cegielskiego

Zespół Szkół Komunikacji im. Hipolita Cegielskiego
Skip to content