loader image

Konferencja edukacyjna „Build European Solidarity Together” 

Uczniowie klasy 4C: Norbert, Wiktor, Olek, Kacper W. wraz z Paniami Sandrą Lasotą i Joanną Obstalecką oraz przedstawicielami pięciu innych państw uczestniczyli w konferencji edukacyjnej Build European Solidarity Together w Brukseli, gdzie przez dwa dni (29-30.11) dyskutowali i wymieniali się pomysłami na temat realizacji projektu „Solidarność. Podaj dalej!”. Uczniowie wszystkich państw członkowskich wymieniali się przemyśleniami na temat zdjęć z poprzedniej edycji, a nasze anglistki jako panelistki opowiedziały o przygotowanej przez nie akcji społecznej – wystawie zdjęć konkursowych. Odbyły się również warsztaty, na których osoby związane z edukacją dzieliły się metodami pracy i wizją edukacji globalnej. Wydarzenie to było świetnym sposobem, żeby napełnić głowy nowymi pomysłami oraz poznać ciekawe osoby. Poza pracą znaleźliśmy zarówno czas na zwiedzanie jak i na drobne przyjemności: zwiedzanie muzeum historii Belgii „Belvue”, smakowanie lokalnej kuchni i podziwianie miasta w świątecznym klimacie.

 

Cały wyjazd nie byłby możliwy bez wsparcia fundacji Szkoła z Klasą, na której zaproszenie zespół z naszej szkoły mógł odwiedzić stolicę Unii Europejskiej.

 

Aleksander Skubała

Zespół Szkół Komunikacji im. Hipolita Cegielskiego
Skip to content