loader image

Spotkanie w ramach programu „Meet America”

14 czerwca klasy  1A, 1B, 1C i 1D  wzięły udział w spotkaniu  w szkolnej świetlicy z pracownikiem ambasady Stanów Zjednoczonych w Warszawie w ramach programu „Meet America”.  Spotkanie to w pewnym stopniu nawiązywało do kwietniowej lekcji online,  ponieważ naszym gościem tym razem „na żywo” był ponownie  Doug Barnes.  Pan Barnes zaczął swoją prelekcję  od omówienia mało znanego w Polsce amerykańskiego święta Dnia Flagi „Flag Day”, które przypadało akurat w ten dzień a następnie przybliżył uczniom niektóre z parków narodowych. W trakcie swojego wystąpienia zadawał uczniom różne pytania  oraz odpowiadał na ich spontaniczne pytania, ponieważ ważnym elementem takiego wydarzenia  w ramach ww. programu „Meet America” jest interakcja i rozmowa prelegenta – pracownika ambasady i polskich słuchaczy w języku angielskim.

Dyplomaci prowadzący  spotkania tego typu skupiają się na szeroko rozumianej tematyce kulturalnej, związanej z relacjami pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Polską przedstawiając  kulturę amerykańską z perspektywy własnych zainteresowań i doświadczeń.

Więcej o tym: https://pl.usembassy.gov/pl/education-culture-pl/poznaj-ameryke/ 

Takie spotkanie z native speakerem i możliwość rozmowy z nim to cenne i ciekawe doświadczenie wzbogacające szkolną ofertę i pogłębiające wiedzę uczniów.

 

Spotkanie zorganizował

Sebastian Kubica

Zespół Szkół Komunikacji im. Hipolita Cegielskiego
Skip to content