loader image

Lekcja języka angielskiego z Meet America

22 kwietnia klasa dwujęzyczna 1B wraz ze swoim nauczycielem i nauczycielką języka angielskiego wzięła udział w spotkaniu online z pracownikiem ambasady Stanów Zjednoczonych w Warszawie w ramach programu „Meet America”.  Celem programu jest przybliżenie tematyki związanej z ww. krajem polskiej publiczności . Dyplomaci prowadzący takie spotkania skupiają się na szeroko rozumianej tematyce kulturalnej, związanej z relacjami pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Polską przedstawiając  kulturę amerykańską z perspektywy własnych zainteresowań.

Więcej o tym: https://pl.usembassy.gov/pl/education-culture-pl/poznaj-ameryke/ 

Naszym gościem był Pan Doug Barnes, który  prezentował  parki narodowe i krainy geograficzne zachodniego wybrzeża dzieląc się  z uczniami swoją wiedzą i własnymi doświadczeniami  odpowiadając jednocześnie na ich pytania. Poza tym Pan Barnes odpowiadał o charakterze swojej pracy w ambasadzie i w reakcji na spontaniczne pytania poruszył niektóre aspekty codziennego życia w swojej ojczyźnie.

Takie spotkanie z native speaker’em i możliwość interakcji z nim to cenne i ciekawe doświadczenie wzbogacające szkolną ofertę.

Zespół Szkół Komunikacji im. Hipolita Cegielskiego
Skip to content