loader image

Dzień Języków Obcych w ZSK

11. kwietnia br. odbył się w naszej szkole Dzień Języków Obcych. W tym roku uczniowie rywalizowali w licznych konkursach w ramach Ligi Klas. Zadaniem każdej klasy było przebranie drzwi swojej sali za kraj, w którym językiem urzędowym jest jeden z języków obcych nauczanych w ZSK. Trójki klasowe uczestniczyły również w konkursie wiedzy z krajów anglo-, niemiecko-, hiszpańsko- i rosyjskojęzycznych „Trivia Quiz”, rozwiązywały niemieckie rebusy oraz szukały jajek z pytaniami dotyczącymi tematyki świątecznej. Ciekawym projektem było Living Museum, w którym odwiedzający wysłuchiwali opowieści o ciekawych postaciach z życia historii, muzyki, nauki, mody, sportu, a następnie musieli odgadnąć o kogo chodzi.

Podczas dużych przerw można było napić się angielskiej herbaty, a w czasie lekcji posłuchać aktualnych wiadomości w języku angielskim przekazywanych przez radiowęzeł.

Uczniowie ZSK na ul.Bukowskiej uczestniczyli w quizach dotyczących kultury z j. hiszpańskiego, j. niemieckiego i j.angielskiego oraz rywalizowali w konkursie Spelling Bee.

Wielkim wydarzeniem okazał się koncert muzyki meksykańskiej, którego mogli wysłuchać zarówno uczniowie na ul.Bukowskiej ( 11.04.) jak i uczniowi na ul.Fredry ( 12.04.). Roman Mendez i Jose Zepeta zabrali nas w muzyczną podróż po krajach hiszpańskojęzycznych. Opowiedzieli o tradycyjnych instrumentach i zaśpiewali popularne piosenki: od hiszpańskiego flamenco i „Bamboleo”, przez kubańską piosenkę „Chan chan”, aż po meksykańską piosenkę „La Llorona”.

 

W rywalizacji klas najlepsza okazała się klasa 3c, tuż za nią była klasa 4c, a trzecie miejsce zajęła klasa 4b. Specjalne wyróżnienie za dekorację drzwi otrzymała klasa 1a. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a wszystkim uczniom bardzo dziękujemy za zaangażowanie, aktywny udział w konkursach i wspólną zabawę. Zapraszamy na kolejną edycję Dnia Języków Obcych w przyszłym roku.

Zespół Szkół Komunikacji im. Hipolita Cegielskiego
Skip to content