loader image

Wyniki konkursu “Matematyczny Kalendarz Adwentowy – seniorzy”

W dniach od 29 listopada do 24 grudnia 2020 odbywał się konkurs “Matematyczny Kalendarz Adwentowy – seniorzy” i po raz pierwszy “Informatyczny Kalendarz Adwentowy – seniorzy” Oba konkursy objęte były patronatem prof. Krzysztofa Dyczkowskiego – Dziekana Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz prof. Mieczysława Cichonia – Prezesa Oddziału Poznańskiego Polskiego Towarzystwa Matematycznego.

Współorganizatorami przedsięwzięcia byli: Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu, mFundacja mBanku, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

“Matematyczny Kalendarz Adwentowy” i “Informatyczny Kalendarz Adwentowy” to konkurs matematyczny i informatyczny dla uczniów szkół średnich województwa wielkopolskiego. W każdy dzień adwentu (oprócz ostatniego dnia – 24 grudnia 2020 roku) o godzinie 20:00 na stronie internetowej publikowano zadania konkursowe. Ich rozwiązania można było przesyłać do godziny 18:00 dnia następnego. W konkursie matematycznym zarejestrowało się 1065 uczestników i łącznie nadesłano 13 660 odpowiedzi, w konkursie informatycznym zarejestrowało się 321 uczestników i łącznie nadesłano 4014 odpowiedzi.

Z wielką radością pragniemy oznajmić, że w gronie laureatów, czyli 21 najlepszych uczestników konkursu znaleźli się:

§ Stefan Obara (uczeń klasy 2Gla, pozycja 9, “Matematyczny Kalendarz Adwentowy”)

§ Adam Korba (uczeń klasy IVE, pozycja 3, “Informatyczny Kalendarz Adwentowy”)

§ Krzysztof Szmyt (uczeń klasy IVE, pozycja 4, “Informatyczny Kalendarz Adwentowy”)

§ Szymon Siemieniuk (uczeń klasy IVE, pozycja 6, “Informatyczny Kalendarz Adwentowy”)

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów oraz zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie w przyszłym roku !