loader image

Świąteczna wycieczka do Berlina

13 grudnia tego roku dwie klasy pierwsze naszego liceum: 1GLA i 1GLB wyruszyły na jednodniową wycieczkę do Berlina. Autokar czekał na nas na boisku szkolnym przy ulicy Bukowskiej , skąd o 6.20 wyjechaliśmy prosto do stolicy Niemiec. Podróż minęła nam bezproblemowo, umilana przez naszego przewodnika, który opowiadał o mieście i organizował konkursy wiedzy o nim. Na miejscu byliśmy ok. 10.30 i natychmiast wyruszyliśmy na pieszą wycieczkę po stolicy Niemiec. Obejrzeliśmy ścisłe centrum miasta, przespacerowaliśmy się ulicą Unter den Linden , aż do Bramy Brandemburskiej.

Kolejnym punktem naszej wycieczki była wizyta w Muzeum Techniki. Spędziliśmy w nim ponad dwie godziny, poznając ekspozycje poświęcone różnym dziedzinom techniki: lotnictwu, technice morskiej, automobilizmowi itp. Ważnym elementem edukacyjnym muzeum były ekspozycje poświęcone zjawiskom fizycznym . Mogliśmy poeksperymentować i przekonać się na własne oczy ,jak wiele zjawisk ze świata , który nas otacza, ma zastosowanie w najnowszych zdobyczach techniki.

Ostatnim punktem pobytu w Berlinie była wizyta na jarmarku bożonarodzeniowym. Jest ich w stolicy Berlina około trzydziestu, my odwiedziliśmy jeden z nich, by poczuć atmosferę zbliżających się świąt. Było tłoczno, smacznie i świątecznie: towarzyszyła nam świąteczna muzyka, zapachy i wspaniale podświetlone stoiska, na których można było kupić coś do jedzenia, wybrać prezent dla najbliższych – naprawdę poczuć zbliżające się Boże Narodzenie.

Tuż przed wyjazdem z Niemiec odwiedziliśmy jeszcze centrum handlowe pod Berlinem i wyruszyliśmy w podróż powrotna do Poznania. Wycieczka zakończyła się ok. 22.00 i z pewnością była miłym akcentem przedświątecznym.

Zespół Szkół Komunikacji im. Hipolita Cegielskiego
Skip to content