Akcja krwiodawstwa organizowana przez naszą szkołę wraz z Fundacją Małych i Dużych wojtusiaki.pl to wspaniała inicjatywa, która ma na celu zachęcenie młodzieży pełnoletniej do oddawania krwi i w ten sposób pomagania innym. Dzięki współpracy z Fundacją, wydarzenie ma na celu nie tylko ratowanie życia, ale także integrację i kształtowanie postaw społecznych wśród młodzieży. Akcje odbywają się regularnie w naszej szkole i cieszą się dużym zainteresowaniem.
W tym roku szkolnym zbiórka krwi odbędzie się 21 listopada 2025 (piątek) w świetlicy szkolnej w godz. 8:00–13:00
Zapraszamy pełnoletnich uczniów do udziału w szkolnej akcji krwiodawstwa. 👉 Zabierz dowód osobisty 👉 Przyjdź po lekkim śniadaniu 👉 Pamiętaj o nawodnieniu!
Jak przygotować się do oddania krwi?
KANDYDAT NA DAWCĘ KRWI LUB DAWCA KRWI POWINIEN:
· W ciągu doby poprzedzającej oddanie krwi wypić ok. 2 l płynów (woda mineralna, soki, herbaty owocowe, napoje izotoniczne).
· W dniu donacji być wyspanym, nie bezpośrednio po ciężkim wysiłku fizycznym.
· Najpóźniej 2-4h przed donacją spożyć lekki, ale pożywny posiłek (np. pieczywo, chuda wędlina, ser biały, dżem).
· W ciągu 2-3 dni poprzedzających donację krwi ograniczyć tłuszcze pochodzenia zwierzęcego: tłuste mleko i tłuste przetwory mleczne, masło, śmietanę, rosół, tłuste mięso i tłuste wędliny (np. boczek, kiełbasę, pasztet), jajka, ciasta kremowe.
· Ograniczyć palenie papierosów (prosimy nie palić co najmniej 2h przed donacją)
· Nie zgłaszać się do oddania krwi, jeśli jest się przeziębionym lub ma się objawy alergii.
· Nie przychodzić do oddania krwi po spożyciu alkoholu!










