loader image

TYDZIEŃ MATEMATYCZNY Z LICZBĄ PI

14.03 obchodzony jest Światowy Dzień Liczby Pi. W naszej szkole w dniach 13-21.03 odbyło się szereg konkursów popularyzujących matematykę i jej piękno.

Oto szczegółowe podsumowania:

IX Turniej Szkolny (13.03)  – udział wzięło 9 uczniów. Zwycięzcą został Jędrzej Sznajdrowski z klasy  4F, który ułożył kostkę w 11,72s, 2 miejsce – Sebastian Depa kl. 2E – 15,57s i miejsce 3 – Stanisław Karolczak kl. 2D -16,76s.

VII Mistrzostwa Szkoły w „2048” (13.03)-udział wzięło 15 uczniów.  1 miejsce zajął  Maksymilian Januchowski z kl.2F, który zdobył 16576 punktów w 55 minut,  2  miejsce Ignacy Wiśniewski kl. 2A 14664 punktów w 44 minuty,  3 miejsce Klaudiusz Erenc kl. 2B 14200 punktów w 33 minuty.

XV Mistrzostwa Szkoły w Sudoku (14.03)– udział wzięło 20 uczniów, którzy w czasie jednej lekcji mieli do rozwiązania 3 plansze Sudoku o różnym stopniu trudności.

Zwyciężył Paweł Zysnarski (3c) – przed czasem rozwiązał poprawnie wszystkie 3 plansze,

2 miejsce- Kajetan Antczak (3d), 3 miejsce – Grzegorz Zysnarski (3e), 4 miejsce – Makary Borkowski (2F), 5 miejsce – Wiktor Mikołajewicz (4d).

I Szkolny Konkurs Za-pi-sz PI (21.03) –  Zapamiętaj i zapisz jak najwięcej cyfr rozwinięcia dziesiętnego liczby Pi w czasie 15 minut – na tym polegał konkurs.

Najlepszy wynik uzyskał Daniel Stawicki (kl. 4D), który zapisał prawidłowo 327 cyfr rozwinięcia dziesiętnego liczby Pi i ustanowił rekord szkoły. Na drugim miejscu uplasowała się Weronika Witek (kl. 2d) z wynikiem 204 cyfr. W konkursie wyróżniono również uczniów, którzy zapisali ponad 100 cyfr: Zuzannę Przybył (kl. 4d) i Michał Majcherczak (kl. 2E) – zapamiętali odpowiednio 110 i 101 cyfr.

Ponadto 14.03 można było „wylosować” matematyczną sentencję lub rozwiązać za cukierka proste zadanie matematyczne, a 19.03 zebrać i rozwiązać rebusy matematyczne, które były rozwieszone w całej szkole.

Wszystkim uczestnikom konkursów dziękujemy i zapraszamy do udziału w przyszłym roku.

Zespół Nauczycieli Matematyki

 

Zespół Szkół Komunikacji im. Hipolita Cegielskiego Przejdź do treści
Omówienie prywatności

Ta strona korzysta z plików cookie, abyśmy mogli zapewnić Ci najlepszą możliwą obsługę. Informacje o plikach cookie są przechowywane w Twojej przeglądarce i wykonują takie funkcje, jak rozpoznawanie Cię po powrocie do naszej witryny i pomaganie naszemu zespołowi w zrozumieniu, które sekcje witryny są dla Ciebie najbardziej interesujące i przydatne.