loader image

Solidarność. Podaj dalej!

W kwietniu i maju bieżącego roku szkolnego grupy klas dwujęzycznych 1C, 1E, 2B, 2D oraz 3B pod opieką swoich nauczycielek i nauczyciela języka angielskiego p. Sandry Lasoty, p. Joanny Obstaleckiej, p Emilii Szutowskiej-Pietranis i p. Sebastiana Kubicy uczestniczyły w tegorocznej edycji programu „Solidarność. Podaj dalej!” prowadzonego w Polsce przez Fundację Szkoła z Klasą i realizowanego międzynarodowo poza Polską w partnerstwie z Francją, Chorwacją, Hiszpanią, Włochami i Słowenią. Uczennice i uczniowie ww. klas na swoich lekcjach języka angielskiego analizowali i interpretowali współczesne fotografie oraz dyskutowali na ważne tematy społeczne takie jak: dyskryminacja, równość płci, kryzys zdrowia psychicznego, wojny i globalne konflikty, kryzys migracyjny, zmiany klimatyczne oraz walka z rasizmem wyrażając co czują i myślą i co chcieliby zmienić w otaczającym ich świecie.

Następnie w trakcie warsztatów pisarskich sformułowali swój osobisty przekaz z przesłaniem solidarności, który został wysłany do wybranych zagranicznych instytucji. Celem programu jest przede wszystkich uwrażliwienie młodych ludzi na drugiego człowieka, co jest niewątpliwie wartością dodaną w codziennym procesie edukacyjnym.

Więcej o programie:

Solidarność. Podaj dalej!

Zespół Szkół Komunikacji im. Hipolita Cegielskiego
Skip to content