loader image

„Zobaczyć Matematykę” – konkurs

Zapraszamy  do wzięcia udziału w XVI edycji konkursu „Zobaczyć Matematykę” organizowanego przez AGH w Krakowie.Konkurs ma dwie niezależne wersje adresowane do uczniów o różnych zdolnościach.1) Pierwsza z nich to wersja komputerowa, polegająca na przygotowaniu przez uczestnika strony internetowej, która w sposób przystępny i atrakcyjny przybliży (wybrane przez autora strony) zagadnienie związane z matematyką. Celem jest propagowanie matematyki za pomocą szeroko dostępnych narzędzi komputerowych, jakimi są przeglądarki internetowe i oprogramowanie niekomercyjne.2) Druga z wersji konkursu to wersja artystyczna. Ma ona na celu propagowanie matematyki za pomocą pracy plastycznej w dowolnej trwałej technice plastycznej, np. obraz, grafika, rysunek, pastel itp.Jury zdecydowało, że w tym roku do konkursu nie będą dopuszczone fotografie oraz prace generowane z użyciem komputera.Termin nadsyłania prac upływa 15 maja 2024 r.Dla laureatów przewidziano nagrody rzeczowe. Więcej szczegółów znajduje się na stronie https://www.zobaczycmatematyke.agh.edu.pl/
Zespół Szkół Komunikacji im. Hipolita Cegielskiego
Skip to content