loader image

Noc naukowców

29 września 2023 r. odbędzie się kolejna edycja Nocy Naukowców .

Noc Naukowców to jedyna taka noc w Europie. Noc pełna niezapomnianych wrażeń! W tym samym czasie w ostatni piątek września w całej Europie odbywają się imprezy popularno-naukowe i rozrywkowe. Celem imprezy jest zbliżenie naukowców i społeczeństwa, stworzenie okazji do spotkania, poznania się i wspólnych działań. A wszystko to w atmosferze zabawy.

Tej jedynej nocy naukowcy odejdą od swoich codziennych obowiązków, aby bawić się wspólnie z publicznością. Każdy będzie mógł się przekonać, że nauka jest pasjonująca i ciekawa. Zobaczymy naukowców w nietypowych sytuacjach, a publiczność w roli naukowców. Czeka nas noc pełna atrakcji: pokazów, eksperymentów, warsztatów.

Nie można przespać tej Nocy!

Dla kogo?

Program Nocy Naukowców jest skierowany do wszystkich, niezależnie od wieku. Każdy znajdzie w nim coś ciekawego.

DZIECI – konkursy, eksperymenty, warsztaty.

MŁODZIEŻ – konkursy, warsztaty naukowe, warsztaty.

DOROŚLI – pokazy, konkursy naukowe, warsztaty naukowe,

WSZYSTKIE GRUPY WIEKOWE – zwiedzanie laboratoriów, warsztaty, pokazy naukowe z udziałem publiczności.

Na wszystkie imprezy i koncerty Nocy Naukowców WSTĘP WOLNY.

Strona główna Nocy Naukowców: http://www.poznan.nocnaukowcow.pl/

Wydział Matematyki i Informatyki postawił w tym roku na trochę inną formułę – w holu wydziału, czekają niesamowite atrakcje: teleportacja do gier komputerowych lat 80-tych XX w., rozwijanie pasji i sztuki z LEGO, budowanie ekologicznych postaw i rozwój wiedzy w tym zakresie, origami, planszówki, opieka nad LEGO-zwierzątkami i mnóstwo wiedzy o nas i naszej planecie dla wszystkich. Serdecznie zapraszamy! Jesteśmy przekonani, że każdy znajdzie coś dla siebie. Zapraszamy do rejestracji na wykłady i warsztaty poprzez stronę organizatora.

Zespół Szkół Komunikacji im. Hipolita Cegielskiego
Skip to content