loader image

Wymiana międzynarodowa

Na przełomie marca i kwietnia br. miała miejsce w naszej szkole kolejna wymiana międzynarodowa, tym razem ze szkołą partnerską Hermann-Staudinger-Gymnasium Erlenbach a. Main z Niemiec.

 

Pierwszego dnia niemieccy uczniowie poznali swoje rodziny partnerskie i najbliższą okolicę, w której zamieszkali. Kolejny dzień rozpoczął się przywitaniem niemieckiej grupy przez Dyrektora Szkoły, Pana Ryszarda Pyssę. Następnie uczestnicy projektu zwiedzili szkołę i wzięli udział w pierwszych zajęciach lekcyjnych. W kolejnych dniach uczniowie wspólnie uczestniczyli w różnych zajęciach przedpołudniowych, po których następowały gry i zabawy integracyjne, zajęcia projektowe, zwiedzanie miasta i wizyty w muzeach. Uczniowie dowiedzieli się między innymi, że w Poznaniu położono podwaliny pod rozszyfrowanie Enigmy, niemieckiej maszyny szyfrującej, używanej podczas II wojny światowej. Dowiedzieli się również, jak upiec słynne i bardzo smaczne rogale świętomarcińskie – przynajmniej w teorii. Mieszkając u rodzin partnerskich uczniowie mogli w naturalny sposób poznać polską kulturę oraz zwyczaje panujące w polskich rodzinach.

Na zakończenie wymiany uczestnicy projektu przy wsparciu rodziców przygotowali polski wieczór z degustacją polskich dań, który rozpoczął się występem muzycznym, przygotowanym przez uczniów naszej szkoły. Po koncercie uczniowie zaprezentowali zgromadzonej publiczności efekty wspólnych działań projektowych. Uroczystość została zakończona wspólnymi rozmowami w naszej piwnicy artystycznej.

„Projekt dofinansowała Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży”

Zespół Szkół Komunikacji im. Hipolita Cegielskiego
Skip to content