loader image

Kolejne zajęcia z native speaker’em z Meet America

18 kwietnia w godzinach przedpołudniowych  uczniowie ZSK wzięli udział w świetlicy budynku szkoły przy ul. Fredry 13 w spotkaniu  z panem Doug’em Barnes’em  pracownikiem ambasady Stanów Zjednoczonych w Warszawie w ramach programu „Meet America”.  Uczniowie zgodnie ze swoim planem lekcji zamiast standardowych lekcji języka angielskiego spotkali się z native speaker’em, który  poza prezentacją tematu „The Backcountry of the USA” wchodził z nimi w interakcję na zasadzie pytań i odpowiedzi, co było dla nich interesującą odmianą w szkolnej codzienności.

Celem programu „Meet America” jest przybliżenie polskiej publiczności tematyki związanej z ww. krajem. W ramach tego programu Doug Barnes, pozostając w stałym kontakcie z naszą szkołą, przeprowadził w drugim semestrze  (podobnie jak i w pierwszym)  kilka lekcji online z poszczególnymi przede wszystkim dwujęzycznymi klasami ZSK na wybrane tematy.

Dyplomaci prowadzący takie spotkania skupiają się na szeroko rozumianej tematyce kulturalnej, związanej z relacjami pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Polską przedstawiając  kulturę amerykańską z perspektywy własnych zainteresowań i doświadczeń.   

Na spotkanie „na żywo” Doug’a zaprosił  Sebastian Kubica

Zespół Szkół Komunikacji im. Hipolita Cegielskiego
Skip to content