Dnia 31.03.2023 r. na sali przy ulicy Czajczej odbył się sparing siatkarski Reprezentacji ZSK z Reprezentacją 5 LO w Poznaniu.
Ciekawostką całej tej sytuacji jest fakt jak w ogóle doszło do tego spotkania…
zsk sport zsk sport
Otóż przytaczając powiedzenie ” co w rodzinie to nie zginie” trzeba nadmienić ,iż nasza prof. Pani Katarzyna Makowska ( nauczycielka wychowania fizycznego ) ma syna Jakuba uczęszczającego obecnie do 5 LO w Poznaniu, którego jedną z pasji jest siatkówka i tak od słowa do słowa doprowadzili do zorganizowania sparingu.
Silna grupa z 5 LO pod przewodnictwem prof. Izabeli Janochowskiej stawiła się na Czajczej i przystąpiła do meczu.
W pierwszym secie gra była dość wyrównana i o zwycięstwie zadecydowały szczególiki.
W kolejnych setach nastąpiło, długo oczekiwane przebudzenie Reprezentacji ZSK, która delikatnie zdominowała kolejne sety i finalnie zakończyła mecz rezultatem 3:1 .
Należy nadmienić, iż w reprezentacji LO 5 drzemie spory potencjał, na boisku dzielnie walczyły dwie fantastyczne zawodniczki wśród zdolnych siatkarsko młodzieńców. Ewentualne kolejne sparingi mogą przynieść zupełnie inne rezultaty , tak więc wszystko w rękach grających : )