loader image

Śladami Hipolita Cegielskiego

Dnia 9 stycznia, który był Dniem Patrona w naszej szkole, wzięliśmy udział w grze miejskiej pt. ,,Śladami Hipolita Cegielskiego”. Na początku odpowiedzieliśmy trafnie na kilka pytań dotyczących życia Hipolita Cegielskiego, aby móc przejść do kolejnego zadania. Pierwszym miejscem, które związane było z naszym patronem, był budynek Delty przy ul. Towarowej 35. W jego holu znajduję się popiersie Cegielskiego, przy którym zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie. Później udaliśmy się na ul. Podgórną, gdzie zauważyliśmy pomnik patrona naszej szkoły. Następnie przyszedł czas na krótką lekcję historii. Udaliśmy się na ul. Kozią i Strzelecką, gdzie mogliśmy zobaczyć miejsca związane z dawnymi zakładami Hipolita Cegielskiego. W rozmowie z wychowawcą wymieniliśmy także wszystkie siedziby jego zakładów w chronologicznej kolejności. Mimo deszczu udało nam się również rozwiązać krzyżówkę, której hasłem był ,,Hotel Bazar”, dokąd następnie się udaliśmy. Pod tą nazwą kryje się kultowy dla Poznania budynek z bogatą historią. XIX-wieczny gmach Bazaru – jednej z najważniejszych instytucji polskiego życia społecznego, gospodarczego i politycznego w czasach zaborów to jeden z najważniejszych symboli Poznania.

Śladami Hipolita Cegielskiego

Wielki hotel połączony był ze sklepami na parterze i to tu właśnie Hipolit Cegielski miał swój sklep żelazny. Wykonaliśmy kolejne zdjęcia pod tablicą pamiątkową i udaliśmy się w drogę powrotną do szkoły, odwiedzając McDonalda i pączkarnię. Przygotowana gra terenowa bardzo nas wciągnęła i wzmocniła naszą świadomość o patronie szkoły, a także dała możliwość zaprezentowania naszych mocnych stron i talentów.

Uczniowie klasy Ie: Igor Stronka, Wiktor Wróblewski i Franciszek Zgórecki

Zespół Szkół Komunikacji im. Hipolita Cegielskiego
Skip to content