loader image

Nowe partnerstwo ze szkołą z Niemiec

Wraz z nowym rokiem szkolnym rozpoczęliśmy współpracę z nową szkołą partnerską z Niemiec. Pierwsze spotkanie odbyło się pod koniec września w Poznaniu, podczas którego Dyrektor Szkoły Hermann-Staudinger-Gymnasium Erlenbach am Main, Pani Ch. Büttner oraz Pani dr V. Spinnler i Pan M. Füller poznali naszą szkołę i uczniów. Zostały omówione także m. in. cele naszej współpracy, którą rozpoczniemy od wymiany uczniowskiej i poznania naszych regionów. Podczas wizyty w Bramie Poznania w nowoczesny sposób niemieccy nauczyciele dowiedzieli się również o początkach państwa polskiego i wyspie katedralnej.

W drugim tygodniu listopada z rewizytą do Erlenbach am Main udali się Dyrektor Szkoły, Pan R. Pyssa oraz Pani R. Mikołajczak i Pani E. Tarabasz, aby osobiście poznać szkołę, uczniów i najbliższą okolicę. Szkoła Hermann-Staudinger-Gymnasium Erlenbach am Main położona jest malowniczo nad Menem w północno-zachodniej Bawarii koło pięknego miasteczka Miltenberg, w którym wiele domów z muru pruskiego świadczy o historycznym bogactwie Miltenberga jako centrum handlu na rzece Men.

Przedstawiciele naszej szkoły spotkali się z otwartością i serdecznością zarówno nauczycieli jak i całej szkolnej społeczności. Na zakończenie spotkania ustalono, że uczniowie HSG przyjadą do Poznania w marcu 2023 roku, a uczniowie ZSK do Erlenbach am Main pojadą na początku października 2023r. Realizacja wspólnych projektów z pewnością przyczyni się do zdobycia nowych doświadczeń, poznania metod pracy, pogłębi wiedzę kulturoznawczą wśród uczniów oraz stworzy możliwości współpracy w międzynarodowych zespołach.

Link do strony szkoły Hermann-Staudinger-Gymnasium Erlenbach am Main

Zespół Szkół Komunikacji im. Hipolita Cegielskiego
Skip to content