loader image

Nie samą szkołą uczeń żyje!

W dniach 9 i 10 września klasy 3c i 3b z nauczycielkami: p. S. Lasotą, p. J. Obstalecką, p. A. Rozwadowską i p. A. Gizelską były na wycieczce w Gdańsku. Program zwiedzania był bardzo bogaty i dał możliwość rozwijania pasji językowych, artystycznych czy historycznych.

Na początku klasy odwiedziły niezwykle cenny obraz Hansa Memlinga „Sąd Ostateczny”, znajdujący się w gdańskim Muzeum Narodowym. Tę perłę późnośredniowiecznego malarstwa uczniowie mieli szansę poznać z tematycznymi kartami pracy. Popołudnie przeznaczone było na zwiedzanie Gdańska z przewodnikiem, przy czym dwujęzyczna klasa 3c oprowadzana była w języku angielskim. Obie klasy poznały nieoczywiste fakty z historii Gdańska i interesujące zakątki miasta. Wieczór upłynął na integracji- grach zespołowych i ognisku.

Drugi dzień wycieczki uczniowie zaczęli od wizyty w Teatrze Szekspirowskim, gdzie mieli możliwość zapoznać się ze sceną elżbietańską i bogatą ofertą kulturalną tej placówki. Kolejnym punktem programu było Europejskie Centrum Solidarności, przedstawiające historię ruchu solidarnościowego w Polsce i jego dziedzictwo. Na tej nowoczesnej i multimedialnej wystawie łatwo było stracić poczucie czasu.

Ostatnim już obiektem odwiedzanym przez młodzież było Muzeum Emigracji ukazujące losy Polaków opuszczających ojczyznę w różnych momentach historycznych. Późne popołudnie uczniowie spędzili na pięknej gdyńskiej plaży, a że pogoda dopisała, wszyscy wrócili w doskonałych nastrojach.  

Zespół Szkół Komunikacji im. Hipolita Cegielskiego
Skip to content