loader image

Wyniki konkursu “Język Niemiecki w Poznaniu” (edycja V)

13 marca br. odbył się finał konkursu ” Język Niemiecki w Poznaniu” organizowanego przez Zakład Języka Niemieckiego oraz Sekcję Lingwistyczną Koła Naukowego Germanistów UAM w Poznaniu.

Z radością informujemy, że uczeń klasy 3c, Krzysztof Skrobała, został finalistą konkursu, natomiast uczeń klasy 4e, Krzysztof Szmyt, został półfinalistą konkursu.

Z roku na rok zasięg konkursu się powiększa i w etapie szkolnym bierze udział coraz więcej pasjonatów języka niemieckiego. Piąta edycja kierowana była do szkół miasta Poznania, powiatu poznańskiego oraz powiatów sąsiednich (powiaty: obornicki, wągrowiecki, gnieźnieński, wrzesiński, średzki, śremski, kościański, grodziski, nowotomyski i szamotulski).

W etapie szkolnym wzięło udział około 300 osób. Do etapu półfinałowego zakwalifikowało się 39 osób, w tym dwóch naszych uczniów: Krzysztof Skrobała z klasy 3c oraz Krzysztof Szmyt z klasy 4e. Do ostatniego etapu zakwalifikowało się dziesięcioro uczniów, którzy w ostatnim etapie rozmawiali
z Komisją Konkursową na temat wylosowany z następujących kręgów tematycznych: Naturkatastrophen, Mediensucht oraz Rolle der Familie.

W Komisji Konkursowej pracowali dr Violetta Frankowska i dr Miłosz Woźniak (koordynator konkursu) jako przedstawiciele Zakładu Języka Niemieckiego UAM w Poznaniu oraz panie Małgorzata Szydlarska, Aneta Garlikowska, Zuzanna Jędrzejewska i Wiktoria Rzepecka jako przedstawicielki Sekcji Lingwistycznej KNG.

Gratulujemy serdecznie i życzymy kolejnych sukcesów!