loader image

Nasz FILM w MULTIKINIE

Uczniowie Zespołu Szkół Komunikacji –  klasy humanistycznej i informatycznej połączyli siły i wzięli udział w rocznym projekcie „Wielka Przygoda z Filmem”.

W ramach projektu zrealizowali od podstaw własną etiudę fabularną. Najpierw długo rodził się scenariusz, propozycji było kilka i każdy chciał przeforsować swoją. Nad wszystkim czuwał znany reżyser, Michał Rosa („Piłsudski”, „Czas honoru”), który przyjeżdżał do szkoły na spotkania z uczniami. Na drodze dyskusji wybrano ostateczną wersję scenariusza, który trafił do realizacji. Młodzież postawiła sobie ambitne zadanie- film ma opowiadać historię dziewczyny z zespołu muzycznego, a akcja toczyć między innymi na próbach. Potrzebna więc była piosenka, którą bohaterka mogłaby śpiewać. Uczniowie postanowili skomponować ją i wykonać sami, bo nikt lepiej od nich nie czuł przesłania filmu. W między czasie podzielili między siebie zadania, wybrano aktorów, reżysera, charakteryzatorów czy kierownika planu. Po przerwie wakacyjnej ekipa filmowa przystąpiła do zdjęć. Opiekę nad projektem przejęła p. Beata Dzianowicz, ponieważ Michała Rosę zatrzymały obowiązki przy realizacji serialu TV „Osiecka”. Wyczerpujące dni zdjęciowe pokazały młodzieży, jak naprawdę wygląda praca filmowca.

Mówi się, że film powstaje trzy razy, na etapie scenariusza, zdjęć i montażu, i dużo w tym prawdy. Montaż pokazał, że te same sceny można zestawiać w różny sposób i osiągać inny efekt. Młodzi artyści starali się trzymać scenariusza i powstała wspaniała historia. Najważniejsze było przed nimi- film miał swoją premierę w Multikinie przy pełnej sali i zebrał mnóstwo braw, a twórcy mieli okazję przed publicznością opowiedzieć o swojej pracy. Może za rok powstanie kolejny film?

Film „Próba” i piosenkę „Uszy” możecie zobaczyć tu: https://www.youtube.com/watch?v=IkdQiUUTmUk

Skip to content