loader image

Świąteczna wycieczka do Drezna

6 grudnia 2019r. zapraszamy Was na świąteczną wycieczkę do Drezna, perły baroku. Punktem centralnym wycieczki będzie oczywiście  Drezdeński Jarmark Bożonarodzeniowy, nazywany Striezelmarkt (Striezel, czyli strucla, tradycyjny saksoński wypiek, tzw. Dresdner Christstollen). Jest to najstarszy tego typu jarmark w Niemczech. W roku 2019 obchodzony będzie już po raz 585.  

W tym dniu oprócz obecnego św. Mikołaja będziecie mogli także m.in. posłuchać świątecznej muzyki, prezentowanej przez miejscowe chóry puzonów.  

 Jarmarki Bożonarodzeniowe to nie tylko okazja do przedświątecznych zakupów łakoci, ozdób choinkowych i prezentów, ale także niezwykła okazja by poczuć atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Na jarmarku usłyszeć możecie rozmaite języki, co świadczy o jego wielkiej popularności także w innych krajach. Popularne smakołyki to strucla, prażone kasztany, migdały, piernikowe serca, marcepan, precle i oczywiście tradycyjna, niemiecka Bratwurst.

Szczegóły na plakacie!

Zapraszamy 

nauczyciele j. niemieckiego 

Zespół Szkół Komunikacji im. Hipolita Cegielskiego
Skip to content