Matematyczny sukces uczniów ZSK

Zespół Szkół Komunikacji

3 czerwca 2019 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Czarnkowie odbył się Regionalny Konkurs Matematyczny. W tym dniu do matematycznych zmagań przystąpili uczniowie klas I szkół ponadgimnazjalnych, wyłonieni wcześniej drogą eliminacji, z powiatów: czarnkowsko-trzcianeckiego, poznańskiego, chodzieskiego, pilskiego, gnieźnieńskiego oraz złotowskiego. W ciągu dwóch godzin 42 uczniów szkół ponadgimnazjalnych LO i technikum rozwiązywało test wielokrotnego wyboru.

Naszą szkołę reprezentowali :

Krzysztof Skrobała kl.IC (I miejsce)

Łukasz Szczyt kl.IC (II miejsce)

Krzysztof Bryszak kl.IB (III miejcse)

Wojciech Bogacz kl.IC (VI miejsce)

Mateusz Idziejczak kl.IC (VIII miejsce)

Wiktor Wachowski kl.IB (IX miejsce)

Na uwagę zasługuje wysoki poziom, jaki zaprezentowali uczestnicy. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

Głównym celem konkursu jest wyłonienie talentów matematycznych oraz wspieranie uczniów zainteresowanych tym przedmiotem oraz upowszechnianie wśród młodzieży wiedzy matematycznej.