Konkursy

Wiadomości

Zapraszamy do udziału w XI edycji Konkursu „Matematyka w obiektywie”

w terminie 1.09-1.11.2020r.

Konkurs jest powszechny i całkowicie bezpłatny. Uczestnicy za pośrednictwem strony www.mwo.usz.edu.pl rejestrują się i wysyłają zdjęcia, którym przypisują nazwy związane z matematyką. Idea konkursu opiera się na połączeniu obrazu z autorską informacją o nim. Na laureatów czekają cenne nagrody.

Szczegółowe informacje, regulamin, zgłoszenia, pliki do pobrania, galerie laureatów 10 edycji konkursu dostępne są na stronie www.mwo.usz.edu.pl

UWAGA!!!Znalezione obrazy dla zapytania: kangur konkurs

W związku z zawieszeniem zajęć w szkołach Komitet Organizacyjny Międzynarodowego Konkursu Kangur Matematyczny podjął decyzję o przeniesieniu zawodów na dzień 16.04.2020. 

 

 

 

 

Do 29 lutego 2020 można przesyłać rozwiązania zadań z I etapu konkursu.
Do zaprogramowania jest 5 zadań w języku: C#, C++, C lub JAVA
Uczestnicy przesyłają rozwiązania poprzez swój profil na platformie „Algorytmionu”.
Strona internetowa konkursu:
Zapraszam do udziału w konkursie
Agata Lerczak
konkurs Matematyczny Adwent w ZSK

W  najbliższą niedzielę rusza trzecia edycja „Matematycznego Kalendarza Adwentowego”.  Po rocznej przerwie, konkurs zyskał nowych organizatorów i sponsorów  (Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego oraz Polskie Towarzystwo Matematyczne).


„Matematyczny Kalendarz Adwentowy” to internetowy konkurs matematyczny dla uczniów szkół średnich województwa wielkopolskiego. W każdy dzień adwentu o godzinie 18:00 publikowane  będzie  zadanie matematyczne, którego rozwiązanie będzie można przesłać do godziny 16:00 dnia następnego za pomocą formularza internetowego znajdującego na tej stronie. W konkursie mogą brać udział uczniowie szkół ponadpodstawowych województwa wielkopolskiego.


Rozpoczęcie konkursu 1 grudnia 2019 roku o godzinie 18:00. Gwarantowana jest dobra zabawa i atrakcyjne nagrody dla zwycięzców. Zapraszamy!


Strona internetowa konkursu: https://liga.csw2020.com.pl

Serdecznie zapraszamy uczniów do udziału w

XXIX Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny”

Konkurs odbędzie się 19 marca 2020 roku. W konkursie nie ma eliminacji wstępnych a prawo uczestnictwa w Konkursie i próby osiągnięcia w nim sukcesu ma każdy uczeń, który wpłaci tzw. „wpisowe” – 10zł  bez względu na to, jakie uzyskuje oceny z matematyki. Każdy uczestnik Konkursu otrzyma układankę logiczną– czteroelementowy TANGRAM

Termin zgłoszenia uczestników  do 20 stycznia 2020 roku u swojego nauczyciela matematyki.

https://www.kangur-mat.pl/dokumenty/plakat2020.pdf

XXIX Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny"

Ogólnopolski Konkurs Programistyczny Hack Heroes dla uczniów szkół średnich, to wspólna inicjatywa Fundacji Media 3.0 i SAP SE, realizowana od 2016 i wpisująca się w coroczne obchody Europejskiego Tygodnia Kodowania. Konkurs odbywa się pod honorowym patronatem Ministerstwa Cyfryzacji.

Konkurs jest skierowany do uczniów szkół średnich z terenu całej Polski. Podczas trwania tegorocznego CodeWeeka od 5-25 października szkolne lub międzyszkolne zespoły będą mogły przygotowywać swoje programistyczne projekty przy wsparciu mentorów Fundacji i SAP SE, po czym zostaną one poddane ocenie profesjonalnego jury! Najlepsze pomysły zostaną nagrodzone!

Tegoroczna pula nagród wynosi 10 tys. zł. Temat przewodni tegorocznych zmagań zostanie podany 5 października na stronie www.hackheroes.pl

Link do regulaminu konkursu: http://hackheroes.pl/regulamin.html,
Zapraszamy do udziału w konkursie.

Więcej informacji u nauczycieli programowania!

Zapraszam do wzięcia udziału w XVI edycji Konkursu Poezji i Piosenki Irlandzkiej, którego finał odbędzie się w Poznaniu 18 października w auli Szkoły Muzycznej II stopnia im. M. Karłowicza przy ul. Solnej w Poznaniu.

ZSK konkurs poezji irlandzkiej

Informacje na temat konkursu na stronie www.angielskiprogram.edu.pl

Zgłoszenia do konkursu przyjmuje p. Sandra Lasota.

Termin zgłoszenia 8.10.2019.

Miło mi poinformować o nowej edycji konkursu – mistrzostw w programowaniu! Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i średnich. Szkolnym opiekunem jest prof. Agata Lerczak.

Więcej informacji na temat konkursu na stronie www.pixchallenge.org.

Aplikację można pobrać ze strony www.pixblocks.com.