loader image

Wymiana międzynarodowa

W dniach od 26.09.2023 – 02.10.2023 grupa 13 uczniów z Zespołu Szkół Komunikacji im. Hipolita Cegielskiego w Poznaniu pod opieką p. Ewy Tarabasz i p. Renaty Mikołajczak wzięła udział w wymianie międzynarodowej ze szkołą partnerską Hermann-Staudinger-Gymnasium Erlenbach w Niemczech.

Pierwszego dnia uczniowie zostali powitani przez Dyrekcję Szkoły i zapoznani z planem lekcji oraz zasadami obowiązującymi w szkole. Każdego dnia w godzinach przedpołudniowych uczniowie wspólnie uczestniczyli w zajęciach szkolnych. Oprócz „klasycznych” wycieczek, takich jak Miltenberg i Aschaffenburg oraz wizyty w Pompejanum, uczniowie zwiedzili także fabrykę WIKA, która ma swój oddział również i w Polsce, grali w minigolfa, a w sobotni wieczór uczestniczyli w koncercie muzyki klasycznej w Aschaffenburgu. Uczestnicy projektu mieli oczywiście również czas wolny na wspólne zwiedzanie okolicy. Do popularnych kierunków należały Norymberga, Würzburg, Frankfurt i Muzeum Techniki w Sinsheim. Ostatni dzień uczniowie spędzili w winnicach w Erlenbach, gdzie pan Hillerich opowiedział wiele ciekawych rzeczy na temat uprawy winorośli.

Po zakończeniu wspólnych działań projektowych odbyła się oficjalna prezentacja projektu w obecności Dyrekcji Szkoły, nauczycieli, opiekunów oraz społeczności szkolnej. Prezentację rozpoczął przygotowany przez uczniów występ muzyczny, a zakończyła degustacja regionalnych potraw, które uczniowie przygotowali wspólnie w rodzinach partnerskich. Na koniec spotkania uczestnicy wymiany spędzili niezapomniany, piękny wieczór.

Jeśli jesteś zainteresowany udziałem w wymianie międzynarodowej w następnym roku, skontaktuj się z koordynatorem projektu – p. Ewą Tarabasz.

„Projekt dofinansowała Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży”

Zespół Szkół Komunikacji im. Hipolita Cegielskiego
Skip to content