Złoty Medal dla ZSK

Na Międzynarodowych Targach Edukacyjnych w Kijowie szkoła otrzymała Złoty Medal.

Przyznany został przez  Akademię Nauk i Ministerstwo Edukacji Ukrainy za opracowanie wykonane przez prof. Mirosława Szypera i Jakuba Rabendę pod tytułem: "Wykorzystanie nowoczesnych technologii, programów i projektów komputerowych do ulepszania i zwiększenia skuteczności procesu edukacyjnego".

Sukces w międzynarodowym konkursie wiedzy kolejowej i logistyki – ‘Vilnius 2017’.

W dniach 10-13 kwietnia 2017r. w Wilnie na Litwie odbył się 4 międzynarodowy konkurs wiedzy kolejowej i logistyki z naciskiem na wiedzę przyszłych maszynistów i logistyków – ”The 4-th International Contest of Train Drivers and Logistics Forwarding Agents ”Vilnius 2017”.

Czytaj więcej: Sukces w międzynarodowym konkursie wiedzy kolejowej i logistyki – ‘Vilnius 2017’.

Pierwsze miejsce w konkursie "Kariera przyszłości"

W dniu 5 kwietnia br., w siedzibie Centrum Doradztwa Zawodowego dla Młodzieży w Poznaniu, odbył się konkurs filmowy: „Kariera przyszłości”.

Zadaniem uczniów było stworzenie filmu przedstawiającego zawód przyszłości. Podczas konkursu należało w ciągu 2 minut zaprezentować wg własnego pomysłu tematykę filmu, po czym następowała jego projekcja.

Czytaj więcej: Pierwsze miejsce w konkursie "Kariera przyszłości"

Makieta ZSK w Lipsku

W ostatni weekend (1-2 października)  szkolna makieta promocyjna (zimowa) zagościła w Lipsku (Niemcy) na Międzynarodowych Targach „Modell&Hobby&Spiel”. Makietę obejrzało i podziwiało ok. 100 tys. Odwiedzających. Czasopismo EisenbahnModellbahnMagazin poświeciło jej specjalną sesję zdjęciową, a ekipa telewizyjna LGB Depeche kręciła ujęcia filmowe.

I MIĘDZYNARODOWY KONKURS UMIEJĘTNOŚCI INFORMATYCZNYCH

Uczniowie Zespołu Szkół Komunikacji w Poznaniu zwyciężyli w I Międzynarodowym Konkursie Umiejętności Informatycznych.

W zorganizowanym po raz pierwszy przez Zespół Szkół Komunikacji konkursie Computer Skills Competition uczestniczyli uczniowie szkół średnich z pięciu krajów: Gruzji, Litwy, Mołdawii, Ukrainy i Polski. Uczestnicy mieli do wykonania zadania w trzech etapach. Pierwszego dnia odbyły się dwa z nich. Rozpoczęła go część polegająca na złożeniu zestawu komputerowego na czas. W drugim etapie zadaniem drużyn było stworzenie prostej sieci komputerowej oraz serwera i stacji roboczej według wytycznych. Po tym dniu sytuacja nie była do końca rozstrzygnięta, gdyż aż trzy drużyny (z Litwy, Mołdawii i Polski) miały taką samą ilość punktów i tym samym szansę na wygraną. W piątek, podczas ostatniego etapu, wszyscy byli bardzo zmotywowani i skoncentrowani. Zadanie polegało na stworzeniu szablonu strony internetowej. Ostatecznie wygrała drużyna z Polski, drugie miejsce zajęła drużyna z Mołdawii, a na trzecim miejscu uplasowała się drużyna z Litwy, pozostałe miejsca zajęły odpowiednio drużyny z Ukrainy i Gruzji.

I MIĘDZYNARODOWY KONKURS UMIEJĘTNOŚCI INFORMATYCZNYCH
I MIĘDZYNARODOWY KONKURS UMIEJĘTNOŚCI INFORMATYCZNYCH
I MIĘDZYNARODOWY KONKURS UMIEJĘTNOŚCI INFORMATYCZNYCH
I MIĘDZYNARODOWY KONKURS UMIEJĘTNOŚCI INFORMATYCZNYCH

Czytaj więcej: I MIĘDZYNARODOWY KONKURS UMIEJĘTNOŚCI INFORMATYCZNYCH

© 2013 Zespół Szkół Komunikacji im. Hipolita Cegielskiego | Biuletyn Informacji Publicznej
ul. Fredry 13, 61-701 Poznań, tel. 61 852 06 42, fax 61 851 01 19 | e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. | NIP: 778-13-82-559 | REGON: 639801521