WYRÓŻNIENIA DLA NASZYCH LICEALISTEK

Miło mi poinformować, że uczennica kl. 2lb, Roksana Maziarz otrzymała wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie reporterskim "Jak widzę szkołę?", organizowanym przez magazyn "Non fiction". Uwagę jury zwrócił tekst Roksany pod tytułem "Wszystkie drogi prowadzą do szkoły"

Ponadto uczennica tej samej klasy, Nicole Augustyniak znalazła się w gronie finalistów konkursu ze swoim reportażem "Zamydlił nam oczy".

Serdecznie gratulujemy!

#co ja czytam

NAGRODA DLA UCZNIÓW KLASY 3E

Uczniowie Zespołu Szkół Komunikacji: Aleksandra Michalak, Wincenty Korobacz, Aleksander Lasecki i Dominik Szymański otrzymali Grand Prix w konkursie #co ja czytam organizowanym przez Fundację Nowoczesna Polska i serwis Wolne Lektury.

Jury w składzie: Barbara Klicka – poetka i pisarka, Jarosław Lipszyc – redaktor i edukator medialny, Jan Rusiński – grafik i animator, uzasadniło przyznanie nagrody w sposób następujący: „za imponujący profesjonalizm i podziwu godne zasięgi”.

Gratulacje!

https://cojaczytam.pl/#/

 

 

https://nowoczesnapolska.org.pl/2018/12/03/%F0%9F%8F%86-konkurs-cojaczytam-rozstrzygniety-%F0%9F%8F%86/?fbclid=IwAR1HD7zhq10C2JEt7ntr3bmZ838rmaI7QXLiN34nBs-oLT-SILI0mkz5OQo

Chwalimy się sukcesami poetyckimi!

   Krzysztofa Międzę, ucznia klasy 1a, którego talent poetycki już został odkryty w naszej szkole podczas wiosennego slamu poetyckiego (zdobył wtedy I miejsce), doceniono

w Szamotulskim Turnieju Poetyckim o „Pierścień Halszki”. Otrzymał wyróżnienie specjalne od jury w kategorii ,,Dla młodego twórcy". Gratulujemy! Cieszymy się!

Oto nagrodzony wiersz Krzysztofa Między:

 

Czytaj więcej: Chwalimy się sukcesami poetyckimi!

Światowy Dzień Poezji

Światowy Dzień Poezji poza nami. „Sprzedawaliście wiersze za bańkę” w ciągu dnia po to, by je zaprezentować publicznie.

21. marca w Piwnicy Artystycznej do boju poetyckiego stanęli ci, którzy lubią poezję. Ci, którzy próbują ją tworzyć!

Ich rywalizacja poprzedzona została recytacjami tekstów, które zostały nagrodzone podczas tegorocznego konkursu „Poznańskie Dziewiątki” i „Czytanie Zamoyskiej”.

Krzysztof Międza sugestywnie udowodnił, że „Raport z oblężonego miasta” Zbigniewa Herberta zasługiwał na II miejsce w rywalizacji recytatorów. Znakomicie zaprezentował się także Jędrzej Pawlak z klasy 2b z tekstem Kazimierza Przerwy-Tetmajera „Evviva l’arte”.

\"Światowy Dzień Poezji\"
\"Światowy Dzień Poezji\"
\"Światowy Dzień Poezji\"
\"Światowy Dzień Poezji\"
\"Światowy Dzień Poezji\"
\"Światowy Dzień Poezji\"
"Światowy Dzień Poezji"

Czytaj więcej: Światowy Dzień Poezji

SUKCESY RECYTATORSKIE

„Co czytałaby Zamoyska, gdyby żyła dzisiaj?” - takie zadanie postawiono uczestnikom Międzyszkolnego Konkursu Pięknego Czytania pod nazwą „Czytanie z Zamoyską”.

Wśród 30 recytatorów, którzy przybyli do XXV Liceum Ogólnokształcącego w dniu 1 marca, znaleźli się nasi uczniowie: Laura Gromko, Piotr Maik z klasy 2b, Krzysztof Międza, Mikołaj Suchorski z klasy 1a oraz Jacek Śrama z kl. 2a. Uczniowie z sukcesami reprezentowali Zespół Szkół Komunikacji w tej trudnej trzyetapowej rywalizacji.

Piotr Maik sugestywnie udowodnił, że dedykacją do „Fausta” Goethego zasługuje na I miejsce w rywalizacji recytatorów, Krzysztof Międza zdobył II miejsce za interpretację „Raportu z oblężonego miasta” Zbigniewa Herberta oraz wyróżnienie za piękne „czytanie Zamoyskiej”.

Relacja fotograficzna już wkrótce.

Cieszymy się, jesteśmy dumni i gratulujemy sukcesu na niwie recytatorskiej!

© 2013 Zespół Szkół Komunikacji im. Hipolita Cegielskiego | Biuletyn Informacji Publicznej
ul. Fredry 13, 61-701 Poznań, tel. 61 852 06 42, fax 61 851 01 19 | e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. | NIP: 778-13-82-559 | REGON: 639801521