Chwalimy się sukcesami poetyckimi!

   Krzysztofa Międzę, ucznia klasy 1a, którego talent poetycki już został odkryty w naszej szkole podczas wiosennego slamu poetyckiego (zdobył wtedy I miejsce), doceniono

w Szamotulskim Turnieju Poetyckim o „Pierścień Halszki”. Otrzymał wyróżnienie specjalne od jury w kategorii ,,Dla młodego twórcy". Gratulujemy! Cieszymy się!

Oto nagrodzony wiersz Krzysztofa Między:

 

Czytaj więcej: Chwalimy się sukcesami poetyckimi!

Światowy Dzień Poezji

Światowy Dzień Poezji poza nami. „Sprzedawaliście wiersze za bańkę” w ciągu dnia po to, by je zaprezentować publicznie.

21. marca w Piwnicy Artystycznej do boju poetyckiego stanęli ci, którzy lubią poezję. Ci, którzy próbują ją tworzyć!

Ich rywalizacja poprzedzona została recytacjami tekstów, które zostały nagrodzone podczas tegorocznego konkursu „Poznańskie Dziewiątki” i „Czytanie Zamoyskiej”.

Krzysztof Międza sugestywnie udowodnił, że „Raport z oblężonego miasta” Zbigniewa Herberta zasługiwał na II miejsce w rywalizacji recytatorów. Znakomicie zaprezentował się także Jędrzej Pawlak z klasy 2b z tekstem Kazimierza Przerwy-Tetmajera „Evviva l’arte”.

\"Światowy Dzień Poezji\"
\"Światowy Dzień Poezji\"
\"Światowy Dzień Poezji\"
\"Światowy Dzień Poezji\"
\"Światowy Dzień Poezji\"
\"Światowy Dzień Poezji\"
"Światowy Dzień Poezji"

Czytaj więcej: Światowy Dzień Poezji

SUKCESY RECYTATORSKIE

„Co czytałaby Zamoyska, gdyby żyła dzisiaj?” - takie zadanie postawiono uczestnikom Międzyszkolnego Konkursu Pięknego Czytania pod nazwą „Czytanie z Zamoyską”.

Wśród 30 recytatorów, którzy przybyli do XXV Liceum Ogólnokształcącego w dniu 1 marca, znaleźli się nasi uczniowie: Laura Gromko, Piotr Maik z klasy 2b, Krzysztof Międza, Mikołaj Suchorski z klasy 1a oraz Jacek Śrama z kl. 2a. Uczniowie z sukcesami reprezentowali Zespół Szkół Komunikacji w tej trudnej trzyetapowej rywalizacji.

Piotr Maik sugestywnie udowodnił, że dedykacją do „Fausta” Goethego zasługuje na I miejsce w rywalizacji recytatorów, Krzysztof Międza zdobył II miejsce za interpretację „Raportu z oblężonego miasta” Zbigniewa Herberta oraz wyróżnienie za piękne „czytanie Zamoyskiej”.

Relacja fotograficzna już wkrótce.

Cieszymy się, jesteśmy dumni i gratulujemy sukcesu na niwie recytatorskiej!

Ogólnopolski konkurs literacki

O konkursie

Jest to ogólnopolski turniej literacki. W tym roku obowiązkowym motywem przewodnim jest DOM - ten DOM może pojawiać się zaledwie jako wzmianka: tło akcji horroru lub humoreski, niemalże unicestwione miejsce w dalekiej przyszłości, puszcza pełna magii, żart wygłoszony przez bohatera w dialogu…

Przedmiotem pracy konkursowej jest zbiór opowiadań, który jest tworzony samodzielnie przez drużyny literackie od początku do końca (począwszy od pomysłu i treści, a także po kwestie techniczne, związane z przygotowaniem materiałów do profesjonalnej publikacji (np. wygląd okładki oraz wnętrza książki).

O książce

Zapierający dech w piersiach zbiór opowiadań, pełen rozmachu i akcji! Trzech niepowtarzalnych bohaterów, którzy przeprowadzą Was przez trzy niesamowite, trzymające w napięciu historie. Dowiedz się kim jest Złoty Król, poznaj losy garstki pozostałych i przetrwaj w nawiedzonym domu…

Głosowanie

https://ridero.eu/pl/books/wyrwani_z_rzeczywistosci/

Wchodząc na stronę wydawnictwa Ridero, należy wybrać zakładkę "Konkurs". Automatycznie znajdziesz się na stronie "Konkurs 2017". Następnie kliknąć "Stronę głosowania", gdzie znajdują się książki zgłoszone do konkursu.

Tytuł naszej książki to "Wyrwani z rzeczywistości" i to jego należy szukać (niestety trzeba przescrollować stonę).

Na stronie znajduje się pomarańczowy przycisk do głosowania. Po naciśnięciu go wyświetlą się dwie metody: można zagłosować za pomocą facebooka lub twittera.

„Daj się uwieść poezji!”

Nasza szkoła to miejsce, gdzie można rozwijać swoje informatyczne kompetencje. Przyszli informatycy mierzą się również z wyzwaniami dotyczącymi literatury. Klasa 2E w ramach zajęć z języka polskiego realizowała projekt „Daj się uwieść poezji!”. Uczniowie pracowali w zespołach dwu – lub trzyosobowych, przygotowując twórczą prezentację tekstu poetyckiego lub tomiku. Poniżej zamieszczamy efekty pracy poszczególnych grup z krótkim opisem.

W ramach pracy powstały dwa projekty edytorskie tomiku:

Wincenty Korobacz, Kajetan Ziółkowski i Marek Łachacz zdecydowali się na alternatywną okładkę do zbioru Marina Świetlickiego Trzecia połowa.

Zofia Bentyn, Paweł Winter i Paweł Albanowski pracowali nad tomikiem Marii Cyranowicz Denpresja

Aleksander Bąk, Dawid Niedźwiecki i Aleksandra Michalak zdecydowali się na graficzne przedstawienie tekstu Bogdana Zadury Przylaszczka.

PROJEKT POETYCKI EFEKTY PRACY
PROJEKT POETYCKI EFEKTY PRACY
PROJEKT POETYCKI EFEKTY PRACY
PROJEKT POETYCKI EFEKTY PRACY

 

Czytaj więcej: „Daj się uwieść poezji!”

© 2013 Zespół Szkół Komunikacji im. Hipolita Cegielskiego | Biuletyn Informacji Publicznej
ul. Fredry 13, 61-701 Poznań, tel. 61 852 06 42, fax 61 851 01 19 | e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. | NIP: 778-13-82-559 | REGON: 639801521