SZKOLENIE KADRY EDUKACJI SZKOLNEJ

FaceBook
Opublikowano

W dniach od 18. do 30. stycznia 2016 roku uczestniczyłyśmy w szkoleniu metodyczno-językowym w ramach programu Mobilność Kadry Edukacji Szkolnej PO WER (Program Operacyjny Wiedza, Edukacja, Rozwój). Głównym celem projektów realizowanych ze środków PO WER w obszarze edukacji jest rozwijanie potencjału osób i instytucji oraz nabycie kompetencji kluczowych i zawodowych kadry pracującej w placówkach oświaty dzięki udziałowi w zagranicznych mobilnościach.

Nasze szkolenie odbyłyśmy w szkole językowej Richard Language College w Bournemouth na południu Anglii. Szkoła RLC jest jedną z wiodących instytucji tego typu w Wielkiej Brytanii, a samo Bournemouth słynie z licznych szkół językowych. Plan zajęć dostosowany jest zawsze do potrzeb i umiejętności uczniów. Nasze zajęcia rozpoczynały się o godzinie 9.15, a kończyły o 15.30 i przebiegały w formie warsztatów językowych oraz metodycznych, prowadzonych przez zespół doskonałych nauczycieli, ludzi z ogromną wiedzą i pasją do nauczania. Popołudnia i weekend spędzałyśmy na odkrywaniu atrakcji turystycznych samego Bournemouth, jak również Christchurch i Bath, zwiedzaniu słynnej budowli megalitycznej Stonehenge czy podziwianiu przepięknego Wybrzeża Jurajskiego – znajdującego się wraz ze Stonehenge na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Podczas drugiego tygodnia miałyśmy okazję odwiedzić elitarną Bournemouth Grammar School dla dziewcząt. Młodzież ucząca się w tej szkole jest niesłychanie ambitna, pracowita i zdyscyplinowana. Dowodem na to były doskonałe wyniki egzaminów zewnętrznych oraz bardzo wysokie oceny instytucji nadzorującej. Dodatkowo nieznajomość wśród uczennic pojęcia „wagary” też mówi samo za siebie J. Zajęcia odbywają się w małych grupach, a duży nacisk położony jest na praktyczną stronę zdobywania wiedzy. Poza tradycyjnymi lekcjami z przedmiotów ogólnych uczennice mają do wyboru zajęcia z tańca, projektowania odzieży czy planowania zdrowych posiłków.

Nasz pobyt w Wielkiej Brytanii był niezwykle cenny z jeszcze jednego powodu- mieszkania u angielskiej rodziny. Miałyśmy tym samym niecodzienną możliwość zasmakowania tradycyjnej kuchni angielskiej, poznania zwyczajów tamtejszych mieszkańców oraz uczestniczenia w ich życiu przez dwa tygodnie.

Podsumowując, szkolenie metodyczno-językowe w RLC zaliczamy do bardzo udanych i zdecydowanie polecamy osobom, które chcą nie tylko doskonalić swój warsztat pracy nauczyciela, ale również przeżyć interesującą przygodę.

                                                                                 Sandra Lasota

                                                                                  Joanna Obstalecka

Poniżej kilka zdjęć z naszego pobytu

 

 

© 2013 Zespół Szkół Komunikacji im. Hipolita Cegielskiego | Biuletyn Informacji Publicznej
ul. Fredry 13, 61-701 Poznań, tel. 61 852 06 42, fax 61 851 01 19 | e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. | NIP: 778-13-82-559 | REGON: 639801521