Mistrzowie infografik - konkurs graficzny

Opublikowano Agata Wojcieszak

Informacja rządzi światem, a my proponujemy przejęcie władzy nad informacją. Współcześni odbiorcy przyzwyczajeni są do przedstawiania wiadomości w sposób syntetyczny i graficzny, a infografika idealnie się do tego nadaje.

Na czym polega konkurs?

Uczeń tworzy infografikę na podstawie zweryfikowanych danych. Proponujemy dwie możliwości: pierwsza to wykorzystanie informacji opublikowanych przez urzędy czy instytucje. Druga to samodzielne zebranie danych – np. na podstawie ankiety przeprowadzonej w klasie lub szkole.

Wybór tematyki jest całkowicie dowolny. Może ona dotyczyć zarówno spraw poważnych, jak i tych lżejszych – najważniejsze, żeby informacje były ciekawe. 

Co będzie podlegało ocenie jury?
  • Poprawność merytoryczna infografiki w stosunku do danych, na bazie których powstała. Dane te, wraz z podaniem źródła, powinny być przesłane razem z pracą (w wypadku informacji dostępnych w internecie wystarczy link). Praca bez wskazanych danych nie będzie oceniana.
  • Forma graficzna adekwatna do tematu prezentowanych danych.
  • Nieszablonowość pomysłu graficznego, zaskakujące rozwiązania kompozycyjne.
  • Przedstawienie informacji w czytelny, a jednocześnie atrakcyjny sposób, który zainteresuje innych uczniów.

 

ZGŁOSZENIA i wszelkie INFORMACJE u p. Agaty Wojcieszak sala 56 lub 57

termin wykonania pracy 10 stycznia 2019

© 2013 Zespół Szkół Komunikacji im. Hipolita Cegielskiego | Biuletyn Informacji Publicznej
ul. Fredry 13, 61-701 Poznań, tel. 61 852 06 42, fax 61 851 01 19 | e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. | NIP: 778-13-82-559 | REGON: 639801521