SZKOLNY MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ MUZYKI

Opublikowano Marek Grzegorz Nowak

1 października, nieco inaczej obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Muzyki. Małe szkolne podwórze stało się mini salą koncertową, gdzie pierwszy raz wystąpił nowy szkolny zespół wokalno-muzyczny. Impreza nosiła tytuł „Happening gitarowy”. Wspólnie zagrano i zaśpiewano kilka utworów Boba Dylana.

Warto przypomnieć, że Międzynarodowy Dzień Muzyki obchodzony jest na całym świecie tego dnia od roku 1975, a zainicjowany został przez Yehudi Menuhina, ówczesnego Prezydenta Międzynarodowej Rady Muzyki działającej pod egidą organizacji UNESCO. Głównym celem tego święta jest przedstawienie muzyki w taki sposób, by była kojarzona jako dobro ludzkości oraz promocja muzyków jako tych, którzy tworzą piękno muzyki.

 

 

© 2013 Zespół Szkół Komunikacji im. Hipolita Cegielskiego | Biuletyn Informacji Publicznej
ul. Fredry 13, 61-701 Poznań, tel. 61 852 06 42, fax 61 851 01 19 | e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. | NIP: 778-13-82-559 | REGON: 639801521