SZKOŁA ORGANIZATOREM JUBILEUSZOWEGO KONKURSU

Opublikowano Marek Grzegorz Nowak

7 czerwca odbył się 10 Jubileuszowy Międzyszkolny Konkurs pod nazwą „Obrona cywilna a bezpieczeństwo”, który skierowany był do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. W Konkursie brała udział rekordowa ilość uczestników, bo aż 18 z 9 szkół.

Jubileuszowa edycja zorganizowana została dla uczczenia 100 - ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI, 100 - ROCZNICY WYBUCHU POWSTANIA WIELKOPOLSKIEGO i 150 - ROCZNICY ŚMIERCI HIPOLITA CEGIELSKIEGO.

Od pierwszej edycji celem Konkursu jest upowszechnianie i popularyzowanie wśród młodzieży idei obrony cywilnej i bezpieczeństwa pożarowego oraz udzielania pierwszej pomocy na miejscu wypadku.

W pierwszej części uczestnicy mieli do rozwiązania test składający się z 22 pytań. W ścisłym finale brało udział 9 uczestników, po jednym z każdej szkoły. Byli to ci, którzy w teście uzyskali najwięcej punktów.

I miejsce zajęła przedstawicielka Technikum Nr 19 im. Marszałka Piłsudskiego, uzyskując 7,5 pkt na 8 możliwych. II miejsce reprezentantka V Liceum Ogólnokształcącego im. Klaudyny Potockiej zdobywając 7 pkt, a dwa III miejsca zdobyły reprezentantki Zespołu Szkół Przemysłu Spożywczego im. Jana i Jędrzeja Sniadeckich i Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Charles de Gaulle'a, uzyskując po 6 pkt.

Kolejne miejsca zajmowali uczniowie reprezentujący: Zespół Szkół Handlowych im. Bohaterów Poznańskiego Czerwca '56, Zespół Szkół Komunikacji im. Hipolita Cegielskiego (Adrian Szweda z klasy 1A i Mikołaj Sieradzki z klasy 1E), Zespół Szkół Budownictwa Nr 1 im. gen. Wł. Andersa, Zespół Szkół Geodezyjno-Drogowych im. Rudolfa Modrzejewskiego i Zespół Szkół Zawodowych Nr 6 im. Joachima Lelewela.

W Jury zasiedli przedstawiciele WZKiB UM Poznania i dwoje ratowników medycznych, którzy nie tylko oceniali prawidłowość wykonywanych zadań, ale także pokazywali jak prawidłowo należy wykonywać czynności ratownicze.

13 czerwca w auli Zespołu Szkół Handlowych w Poznaniu Adrian Szweda otrzymał z rąk wicewdyrektora WZKiB UM Poznania Michała Lemańskiego, stosowny dyplom finalisty i nagrodę rzeczową.

Serdecznie pragnę podziękować za sponsorowanie nagród Wydziałowi Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa Urzędu Miasta Poznania, Radzie Rodziców przy Zespole Szkół Komunikacji w Poznaniu oraz Towarzystwu im. Hipolita Cegielskiego w Poznaniu.

 

© 2013 Zespół Szkół Komunikacji im. Hipolita Cegielskiego | Biuletyn Informacji Publicznej
ul. Fredry 13, 61-701 Poznań, tel. 61 852 06 42, fax 61 851 01 19 | e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. | NIP: 778-13-82-559 | REGON: 639801521