PATRIOTYCZNIE W PIWNICY ARTYSTYCZNEJ

Opublikowano Marek Grzegorz Nowak

Dzisiaj uczniowie klas pierwszych wysłuchali prelekcji pana Piotra Szelągowskiego, absolwenta Technikum Kolejowego i Prezesa Wielkopolskiego Stowarzyszenia Kresowego. Tematem spotkania byli „Żołnierze wyklęci, dlaczego wyklęci?”.

Uczniowie mogli poznać na przykładzie konkretnych osób, jak pisano o takich żołnierzach w książkach wydawanych w okresie PRL-u, a jak postrzegani są ci sami ludzie w książkach wydawanych współcześnie. Prelegent zachęcał do własnych poszukiwań prawdy.

Szkolna biblioteka wzbogaciła się o książkę „Do końca wierni. Żołnierze wyklęci 1944-1963” jako dar prelegenta.

Spotkanie odbyło się w ramach działalności Szkolnego Klubu Popularno-Naukowego, którym kieruje Marek Grzegorz Nowak.

 

 

 

PATRIOTYCZNIE W PIWNICY ARTYSTYCZNEJ
PATRIOTYCZNIE W PIWNICY ARTYSTYCZNEJ
PATRIOTYCZNIE W PIWNICY ARTYSTYCZNEJ
PATRIOTYCZNIE W PIWNICY ARTYSTYCZNEJ
PATRIOTYCZNIE W PIWNICY ARTYSTYCZNEJ
PATRIOTYCZNIE W PIWNICY ARTYSTYCZNEJ
PATRIOTYCZNIE W PIWNICY ARTYSTYCZNEJ
PATRIOTYCZNIE W PIWNICY ARTYSTYCZNEJ
PATRIOTYCZNIE W PIWNICY ARTYSTYCZNEJ

© 2013 Zespół Szkół Komunikacji im. Hipolita Cegielskiego | Biuletyn Informacji Publicznej
ul. Fredry 13, 61-701 Poznań, tel. 61 852 06 42, fax 61 851 01 19 | e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. | NIP: 778-13-82-559 | REGON: 639801521