KOLEJNE SPOTKANIE Z ABSOLWENTEM

Opublikowano Marek Grzegorz Nowak

6 listopada w Piwnicy Artystycznej odbyło się spotkanie, którego bohaterem był absolwent szkoły z 1982 roku Józef Smurawa. Przez prawie dwadzieścia lat był pracownikiem więziennictwa. O swojej pracy napisał książkę „Ja klawisz, czyli raczej wesołe historie”. I to właśnie było przedmiotem rozmowy z naszymi uczniami.

Moratorem całości spotkania był emerytowany nauczyciel języka polskiego w naszej szkole Aleksander Talarkiewicz, który był polonistą J. Smurawy i jednocześnie wychowawcą. To w tej książce jest dedykacja skierowana do prof. A. Talarkiewicza, bo bez Niego, zdaniem autora, książka by nie powstała.

Książka ta jest zbiorem krótkich anegdot czasowo zamykających się w okresie blisko dwudziestu lat, których autor był świadkiem w czasie pracy w Służbie Więziennej. Nie jest to jednak opowieść o codziennych obowiązkach pracownika zakładu karnego, ale historie będące zlepkiem satyry, groteski, komizmu, a czasem przedstawiające zwykłe ludzkie ułomności lub głupotę. Wspomnienia oparte są wyłącznie na prawdziwych wydarzeniach, choć można mieć czasem złudzenie, że nie mogłyby one mieć miejsca. Zamierzeniem autora było nakreślenie postaci wybranych współpracowników, tych bardzo pozytywnych i tych trochę mniej, których w wielu wypadkach nie ma już między nami. jest to próba ocalenia ich od zapomnienia i uwiecznienia historii, którymi warto się dzielić. Nietuzinkowe charaktery i zabawne sytuacje z pewnością wywołają usmiech na twarzach wielu osób, a każdemu z nas pozwolą oderwać się od codziennych problemów i spojrzeć z dystansem na siebie i innych.

Spotkanie zorganizował w ramach Szkolnego Klubu Popularno-Naukowego Marek Grzegorz Nowak.

 

 

KOLEJNE SPOTKANIE Z ABSOLWENTEM  
KOLEJNE SPOTKANIE Z ABSOLWENTEM  
KOLEJNE SPOTKANIE Z ABSOLWENTEM  
KOLEJNE SPOTKANIE Z ABSOLWENTEM  
KOLEJNE SPOTKANIE Z ABSOLWENTEM  
KOLEJNE SPOTKANIE Z ABSOLWENTEM  
KOLEJNE SPOTKANIE Z ABSOLWENTEM  
KOLEJNE SPOTKANIE Z ABSOLWENTEM  
KOLEJNE SPOTKANIE Z ABSOLWENTEM  

© 2013 Zespół Szkół Komunikacji im. Hipolita Cegielskiego | Biuletyn Informacji Publicznej
ul. Fredry 13, 61-701 Poznań, tel. 61 852 06 42, fax 61 851 01 19 | e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. | NIP: 778-13-82-559 | REGON: 639801521